2008-2009

VOCAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

 Megan Burke                      Jeff Fosbender

Doug Steinkamp                    Katelyn Stein 

Connor Frischmeyer    Teresa McLoughlin

Cassie Mae Langstaff    Andrew Augustine

Liz Johnson                      Anthony Flattery

Sam Woodruff           Hannah Gonnerman

Ryan Yung                               Devon Black

Emily Eastwood                     Callie Border

                              

Senior High

Daniel Peet               Kaylee Cordle

Bethany Schillo           Jacob Trunnell

David Killian               Jesse Ziebart-Bacan

Emily Laughlin      Danielle Law

Catherine Shook               Doug Baker

Evianne Crawford                  Jacob Amhof

INSTRUMENTAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Brandy Beggerly                   Callie Border

Sarah Schumack               Danielle Border

Patrick Buhr                          Lindsey Strait

Alizabeth Davis                   Sarah Moeller

                              

Senior High

Emma Peterson                    Ben Neimann

Diana Chou                           Tiffany Huang

Nick Anderson                    Blake Peterson

Angela Bryan                       Jacob Kinkner

Matthew Carlson                Rose Peterson

Michael Richardson  Stephan Butterfield

Megan Cassady                     Lisa Moeller

Laura Klein                     Rochelle Starrett

                              

VISUAL ART RECIPIENTS

Saint Edmond High School

 Beth Baker            Becky Willerth

Sigourney Seltz        Devon Black

Carter Steele        Caitlin Rathermel

Madison Garst    Sidney Specht

Colin Gargano      Quinn Feldmann

Kaitlyn Barrett       Emily Eastwood                

Senior High

 Hillary Reeves                Emily Taylor

Abbie Crouse               Alex Shimkat      Kyle Mehl           Moriah Henkelman

  Ali Moritz                    Madie Thoma    Hunter Hanson                Jace Hagar

Connor Morain            Danielle Olson                       

THEATER RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Senior High

Callie Border                         Lia Peralta

Stephen Condon            Brian Sandvig

Sean O'Brien            Andrew Augustine

Hannah Gonnerman             Sean Daly

Andy Moore             Catherine Shook  Jacob Amhof                Kelli Schnurr   Arthur Chou                    Diana Chou

Catherine Shook      Kristen Delaney

Sophia Huang                    Kevin Lee

FDSH ORCHESTRA

 

Marinia Heller     Destiny Steinblock    Alyssa Johnson   Brent Petersen

                         

Iowa Central Community College

VOCAL

Aaron Fitzgerald

Joshua Fitzgerald

Travis Zinnel

Anna Johnson

James McNally

Shawn Laborde

Leah Wafful

Sally Davis

                              

DANCE

INSTRUMENTAL

Susan Dencklau

Charles Beeler

Elise Knaub

Aaron Fitzgerald

Becky Wuebker

Gabriel Alves

Travis Zinnel

Jake Merritt

                              

VISUAL ART

Allyce Helton

Megan Brandt

Ryan Agnitsch

Angela Lokken-Hopkins

Ethan Perry  

Molly Cashman

Diane Clark

Nathan Solberg

 

                              

THEATER

Cole Steinkamp

Emily Maach

Katie Wallin

Taylor Getting

James McNally

Shawn LaBorde

Travis Zinnel

Cory Waller

                              

Rebekah Corkrean    Trey Hall    Chelsey Beck    Ebony Habbe    Taylor O'Tool    

Cassie Maguire    Rebekah Corkrean    Caitlin Willard 

                              

MIDDLE SCHOOL STUDENTS 

     FAIR OAKS

 -Adena Habhab   Hailey Schwanz   McKenzy Thompson   Brianna House   Alicia Guerra   Devon Schuster   Emma Irving   Rob Leigh -   ART

 Madison Bell   Brian Murman   Kendalyn Pierson   Alex Jackson   Matthew Schott   Angela Wu   Rob Leigh   Lindsey Sheldon   -  VOCAL

MacKenzie Oberhelman   Katlyn Meyer    Mila King   Taylor Chansler   Cayla Foltz   Joseph Chung   Katarina Olson   Zach Lowrey - ORCHESTRA 

Tori Kostos   Amy Walston   Carter Wingerson   Michael Olson   Cassidy Peters   Brianna House   Max Bodholdt   Caitlyn Gottschalk -   BAND

    PHILLIPS

 Jacob Luna   Brandon Griffel    Bella Chou    Nicole Cook   Gesila Malek   Zoey Miller   Ciera Janicek   Lexi Astor   - ART 

Erin Ruden   Zoey Miller   Austin Sorenson   Harper Lee Martin   Angie Ellendson   Matt Delaney   Austin Sanford   Jared Fricken - VOCAL

Victoria Elwood   Cielo Echevarria   Joanna Rosen   Houston Sorenson   Trinity Crooks   Rachel Hinton   Tim Hogan   Joseph Chung  - ORCHESTRA

 Lexi Astor   Duke Egli   Kelsey Albrecht   Matt Olsthoorn   Kelsey Schott   Jared Sheldon   Erica Farr   McLellen Glassell - BAND

SAINT EDMOND MIDDLE SCHOOL

Tate O'Tool   Jayde Fitzgerald   Jacquelyn Brungardt   Mary Eide   Rylan Johnson   Alexis Perrin   Rachel Fosbender   John Laufersweiler   Teagan Perrin   Jill Salinas   Cassandra Stumpf   Jasmine Myers    Abby Zinnel   Ashley Salter   Austin Borer   Emilee Mobley   - ART

Leah Cosgrove   Ben Ahlers   Tommy Setterdahl   Allison Huss   Gage Touney   Clare Flattery   Thomas Woodruff   Rachel Fosbender   Rachel Willerth   Sarah Benjamin   Jazmine Myers   Rhiannon Peterson   John Edie   Allison Oberg       - VOCAL

 Rhiannon Peterson   Maric Salocker   David Flattery   Leslie Loehr   Shelby Davis   Melissa Mikos   Colin Flattery   Seth Reel   Emily Johnson   Ian Ayala    Cain Junkman   Ayenna Cagaanan     - BAND

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Cameron Mohr   Bailey Walrod    Jessica Alstott    Katie Walrod -  VOCAL

Jazzmin Hughes    Adelie Moffitt    Elizabeth Thomas   Kaystyn Dunaway   -   ART

Caryn Dawson   Katie Walrod    Ian Hobbs-Brown    Morgan Tosten     -  BAND

SAINT PAUL LUTHERAN SCHOOL

Jennifer Hiracheta    Josh Lee   Myca Lee         -  VOCAL

Justin Klingson    Mitchel Kloss    Samantha  Dischler    EmaLee Andrews   -  ART

 Corey Wood    Carrie Lansing   Elijah Larson   KayLee Sprengeler    -BAND

 HILLCREST

Ryan Shimkat   Bryor McCuddin  Haily Rusher   Matayah McLoughlin   Reid Steinberg  Eliza Michelsen   Carlee Rautan  Shawn Lane

 Michael Kayser   Brooke Erickson   Samantha Smith   Zainib Illo   -   ART  

Kaylee Lacina   Alivia Sherman   Megan Patrick   Jason Mercado  Tyra Hicks   Joseph McMullen   Demarquis Heard   Olivia Patterson   Alexis Erickson   Cailey Harrison   Shawn Lane   Nicole White   -  MUSIC

 RIVERSIDE

 Keith VanZee   Marissa Richardson   Joseph McMullen   Caitlin Bellingtier   Makayla Allison   Michaela Eberle   Jamie Lennon 

Cassidy Wolf    Tommy Garnica   Allie Tjarks    Stevi Beck   Zanib Illo    -  ART

 Vanessa Morwitzer   Raj Thakor   Alexis Hanson   McKenna Bishop   Jace Patterson   Michaela Eberle   Tatum Lundberg   Kacie Meyers  Baylee Johnson   Jaydon Charlson     Mataya McLaughlin   Tommy Garnica     - MUSIC

SAINT EDMOND SCHOOL

 Cael Kolacia   Dylan Peterman   Jackson Hinds   Brooklin Border    Teresa Touney   Kacey Kruthoff   Cambrie McBride    Nicole Kane   Meg  

Flattery   Ashlynn Sullivan   Caleb Acree   Taryn Feser   Elijah Litwiller   Olivia Carlson   JP Kane   Aubrey Bemrich   Stephanie  Dailey   Jeannine Garland   Hunter Egesdahl   Madison Tarbox   -   ART

Hallie Ehn   Claire Fleming   Jeannie Garland   Jayden Crimmins    Connor Allison   Grant Heldorfer   Stephanie Dailey   Elijah Litwiller   Maggie Harvey   Hannah Schaeffer   Sean Flattery   Luanne Xiao   Alina Alam    Cole Savory   Teresa Touney   Ava Justice   Ellie McClintock  Jules Harris   Haley Ledford   Andrew Strait    -  MUSIC  

BUTLER

Jaelyn Steinkuelhle    Michael Martin   Makayla Morgan   Bethany Eddington   Laney Jones   Precious Mosley   Aidan Pate   Taylor Jordison   Daphne Alstott   Makayla Nelson   Rinoa Lund   Kaeley Schmeider     -  ART

 Deegan Hepp   Joseph Castillo   Avery Kehemer   Austin Jorgensen   Tyler Gehlhausen   Destiny Dorothy   Ava Marinez   Deanna Evans   Caierra Fors    Jerry Chada    Jenifer Gregerson    Samantha Brown    -  MUSIC

DUNCOMBE 

Ammarrion Isom   Jersey Summers   Yareli Cibrian    Tyler Glesen   Drew Callon   Taylor Porter    Darren Lower    Alaine Porter    

 Macy Johnston    D'Arien Calahan   Logan Finowski   Brevin Gunn     -   ART   

Alexis Bass   Alister Hanrahan   Zephan O'Connor    Augusta Cook    McKayla Smith     Kyle Borsos    MaKierra Harvey   Emmanuel Hernandez   Rachel Castor    Lauren Schwendemann    Eduardo Nava      Caitlin Grogan   -   MUSIC

FEELHAVER 

 Jasmine Jackson   Jade Clayton    Violet  Wheeler    Gracie Miller    Jayden Burke   Gary Leith    Brooke Greene   Lucas Cordle    Habeba Youssef   Gabriel Grove    Jordan  Jackson    Tate Cooper   -  ART

Maddy Major   Tyler Kostos   Brock Weber   Ian Duarte   Tyler Marsh    Dakota Ganzeveld     Piera McBride    Kayla Smith    Kolton Eberle   Haley Cox   Jacob  Miller    Dakota Dencklau   -   MUSIC

COOPER

Jessica Montes   Kaylin Peterson   Precious Newsome-Crooks    Olivia Bell    Ben Gardner   Brady Morud    Mollie Moretz     Sydney Karr   Brandon Strong   Lexxy Henry   Athena Holder   Rebecca Krimmel   -  ART  

Taylor Smith   Dakota Gailey    Chloe Lentsch    Marlie Johnson     Elle McCarthy    Breanna Tjebben    Michael Daniel   Bryan Hurd   Taylor Gibson  Nathan Rehwisch    Danielle Majors    Nolan Johnson   -   MUSIC

SAINT PAUL LUTHERAN

Andrew Smith     Jessica Deal     Joley Bird    Madelyn Montgomery   - ART  

Brady Read       Alex Dischler      Gage Johnson     Parker Heyerhoff  -   MUSIC

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Jocelyn Tosten    Adam Alstott     Madison Vinchattle     Cameron Tosten     -  ART

Savanah Seehusen     Jonathan Bowser    Justin Schild    Katie Rushton    -   MUSIC

ELEMENTARY SCHOOL STUDENTS