2009-2010

VOCAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

 Libby Augustine        Haley Thanupakorn

Brad Weiss                           Jordan Arnold

Tommy Setterdahl             Elizabeth Miner

David Tann                       Sarah Schumack

Jazmine Myers              Christian Gargano

Emily Garst                         Callie Beggerly

Thomas Woodruff                   Emily Hindt

Taryn O'Tool                            Allie Bianchi

                              

Senior High

 Olivia Jondle                            Kelli Schnurr

Daniel Fliehe                                 David Egli

Jade Schroeder                   Matt Olsthorrn

Jordan Narber                Natalie Halverson

Mallory Mileham                      Julian Tovar

Kjerstin Grindberg                    Tyler Teske

Katriece Ray                            Dyani Collins

                              

INSTRUMENTAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Stephanie Salisbury        Brennan Walter

Lindsey Strait                         Alex Trevino

Sarah Moeller                        Patrick Buhr

Sarah Schumack              Alizabeth Davis

                              

Senior High

Rose Peterson                    Aaron Preuss

Jon Cygan                      Sai Saichellappa

Lisa Moeller             Olivia Hobbs-Brown

Stephen Butterfield     Rochelle Starrett

 Tiffany Huang              Matthew Carlson

Diana Chou                        Angela Bryant  Jared Sheldon               Danielle Border

Blake Peterson                     Megan Puls                         

VISUAL ART RECIPIENTS

Saint Edmond High School

 Lance Maguire                   Allie Quinn

Bekah Johnson              Cameron Bair

Kalie Mason            Christian Gargano   Teresa McLoughlin          Nic Lentsch   Mason Waddell              

Senior High

 Alexis Gregerson          Olivia Jondle

Angela Sande          Dylan Westrum  

   Mariah Welter      Courtney Gordon

Danesha Loyd          Megan Spencer

Ashley Ebelsheiser      Alyssa Wilcox

Morgan Rowland        Brianna Lewis

  Nicole Hagar    Sam Cochrane

Sarah LaBorde   Jayna Mickelson                                   

THEATER RECIPIENTS

Saint Edmond High School

 Allie Bianchi   Stephen Condon

Alison Nagel     Becky Willerth

Teresa McLoughlin   Alli Albright

Jeff Fosbender    Kaitlyn Barrett                    

Senior High

Arthur Chou              Olivia Hobbs-Brown   Catherine Shook      Sophia Huang

Andy Moore                  Alex Shimkat

Sophia Huang                Seth Nelson    

FDSH ORCHESTRA

 

Hunter Hansen     Houston Sorenson    Destiny Steinblock   Alyssa Johnson 

                         

Iowa Central Community College

VOCAL

Amy Van Holland

Mitchell Johnson

Sammi Johnson

Shawn LaBorde

Tyler Wood

Aaron Fitzgerald

Lindsay Mickelson

Jacie Simon

                              

DANCE

INSTRUMENTAL

Aaron Fitzgerald

Jenna Remsburg

Sammi Johnson

Kelsey Bartelson

Jacie Simon

Nick Bailey

Chas Beeler

Becky Wuebker

                              

VISUAL ART

Seth Hugghins

Holly Cusey

Jordan Moore

Tanisha Gully

Lois Brown

Andrew Baygulov

Scot McCullogh

Maddee Trepp

 

                              

THEATER

Scott Meier

Caleb Johnson

Jacie Simon

Aaron Fitzgerald

Cory Waller

Katie Wallin

Eric Anderson

Kendall Heim

                              

Marshall Richardson     Andrew Leslie      Kendall Heim     Kaitlin Franken    Sarah Pagel

Kristin Elm     Grace Chelesvig        Tessa Torrez

                              

MIDDLE SCHOOL STUDENTS  2009-2010

     FAIR OAKS

Rachel Castor     Kaelee Mauch     Shariah Smith     Nick Larson    Jacey Ferrell    Alexandra Hays    Noelle Olmstead   Adena Habhab -   ART

 Drew Spencer    Jared Grove    Jacob Duarte   Rachel Castor    Annie Laird   Carlie Shing-Hon   Marrissa Andrews    Mila King  -  VOCAL

Leah Helvik   Emma Irving    Shaye Lankford   Cory Wolff   Sydnee Waggoner   Hannah Lenning   Tifani Nicholson   Trinity Wignall  - ORCHESTRA 

Quinea Lawrence    Brittany Eger   Hannah Amhof    Hannah Lenning    Brock Weber   Laci Parks   Kaeley Schmieder   Megan Helgevold   -   BAND

    PHILLIPS

 Taylor Chansler    Ashley Nicholson   Alex Lyon   Erin Trunnell   Michael Olson   Breanna Martin   Estee Cervene   Kwanita Shing-Hon  - ART 

Rob Leigh   Joey Sande   Sarah Browning    Lilly Lenning   Oscar Bugg   Matt Delaney     Mackenzie Elsbecker     Latressa Green  - VOCAL

Katlyn Meyer   Tim Hogan   Taylor Chansler    Joanna Rosen   Zach Lowery   Cayla Foltz   Maddy Craft   Sydney Crotts  - ORCHESTRA

 Bryce Rogers   Natalie Dillon   Nick Swanson   Tim Hatton    Ethan Schwendemann   Jordan Paul   Madison Bodholdt  Tim Dunn  - BAND

SAINT EDMOND MIDDLE SCHOOL

Page Kinney    Ethan Li   Rose Touney   Jonathan Izen    Rachel Sherry   Rachael Willerth    Ashley Salter    Melissa Mikos   Matt Garland     Cal Solverson   Katherine Wood   Casey McEvoy   Maggie Harvey   Rhiannon Peterson   Shelby Davis   Jacob McEvoy   - ART

Madison Engels   Nick Doyle   Meggie Frischmeyer    Zephan O'Connor   Ian Ayala   Emily Johnson    Megan Flattery   Colin Flattery    Matthew Bocken    Jacob Sande    Lucas Itzen   Katie Ahlers   Ashley Salter   Casey McEvoy      - VOCAL

 Ian Ayala   Melissa Mikos   Jayde  Fitzgerald    Alex Perrin   John Michael-Li   Jacob Meyer    Rhiannon Peterson   Rachel Walter

Ayenna Cagannan    Rachel Blair   Leslie Loehr    Mary Claire Li   - BAND

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Emily Knight    Caryn Dawson   Jackson Thompson   Katie Walrod   -  VOCAL

Amanda Bachman    Adelie Moffitt    McKenna Ellis    Carson Walrod       -   ART

Justin Schild    Luke Beckman    Jonathan Bowser    -  BAND

SAINT PAUL LUTHERAN SCHOOL

Luke Durand    Chymae McDonald    Dale Johnson     Michael Hiracheta       -  VOCAL

Tiffany Teske    Carter Waddell     Bailey Wade     Jacob Jensen    -  ART

 Blake Strickland     Kaylee Sprengeler    Francis Lee    Elijah Larson    -BAND

ELEMENTARY SCHOOL STUDENTS  2009-2010

 HILLCREST

Kolby Wilson  Precious Pate   Lauren Hade    Thaddeus Cook   Olivia Selby   Shawn Lane   Lily Milligan   Cailey Harrison   Rosa Calles

Noelle Johnson    Andrew Hinton     -  ART  

Madison  Tidwell   Olyvia Selby    Kristan Swanson    Chasmere Nickerson   Rosa Calles   Bryor McCuddin   Angela Bass   Olivia Pattison   Valente Vasquez    Lilly Milligan    Noelle Johnson    Samantha Smith   -  MUSIC

 RIVERSIDE

 Imani Reels   Jasmine Baguhn    Sydney Liedtke   Aubrey Spurling   David Folsom   Marissa Richardson   Nicholas Huffman   Eli Hand

  Antavion Adams    Kenneth Vanzee    Chevy Frank   -   ART    

Michael  Marnach   Tatum Lundberg   Stevie Beck    Aubrey Spurling   Draven Dempsey   Dustin Handy    Logan Parker   Collin Segreto   Devin Glidewell    Michael Hamilton-Beadle    Malik Pettigrew   Marissa Richardson    - MUSIC

SAINT EDMOND SCHOOL

 Isaac Landwehr    Ava Justice   Rene Cazares   Brea McNeil    Audrey Kolacia    Molly Lihs   Tayte Specht   Chad Stewart      Parker Oswald

  Sam Loerts    Clare Conrad   Duane Touney    Brennan Pott   Zoe Assadipour    Jake Szalot    Drew Szalot   Madisen Hansen   Madigan Peimann   Ellie Wallace      Charlotte Hirst    -   ART   

Grant Webster   Monesrrat Vega-Sanchez    Cooper Rossing    Anna Wood    Ann Touney    Cameron Kerkegaard   Duane Touney   Shelby Beckman    Kaden Howard    Olivia Huss    Lexi Kvale    Mason Nostrom    Rylee Kinney    Michelle Walter    Justin Wallace    Caroline Shelly    Maggie Lennon    Brandon Lennon    Kade Peart    Margaret Seiler   -  MUSIC  

BUTLER

Hannah Drummond    Matthew Anderson     Landon McMahon    Gage Steburg   Tre'Drion Preston   Destanee Dorothy   Cloey Booge   Courtney Bygness   Elicia Vasquez    Tehya Chavez   Caden Elliot   Brianna Galvan      -  ART

 Haley Wood    Abby Steding   Michaela Rutherford  Abby Adams   Tehya Chavez   Tyrnan Lara   Kaden Lynch   Matthew Anderson      Caden Bockert   Kaitlyn Youngdale    Ariana Smith    Hannah Wadle   -  MUSIC

DUNCOMBE 

William Presswood   Macole Niccum    Lizbeth Pacheco    Ava Larson    Colin Rodriguez   Sierra Bethke   Jaziel Arellano   Alex Fetters Reese Schachtner     Ashton Hanson    Christian Cote     Jakob Borsos    -  ART  

Cael Mason    Syanne Holman   Aaliyah Warland     Betsy Richardson    Max Angeles    Kaitlyn Sanders   Colin Glesne    Nicole Guerin   Macy Johnston    Alexis Hanson   Ava Clay    Nikya Rayford    -    MUSIC

FEELHAVER 

 Julia Martinez   Tyler Young   Ta'kena Shivers      Neveah Taylor    Milo Hamilton    Izaiah Clark    Gavin Ferry    Kylee Ficken    Dakota Dencklau     Mallory Ramirez     Brooke Greene     Jaichelle Naylor   -   ART   

Anna Utley    Jeff Pratkelis    Emma Ebelsheiser      Brett Thompson    Reagan Young    Erin Rogers     Angelina Hendrickson   Joey Kelley   Ben Nebel     Malaney Butrick    Sally Hiveley    Adyson McKinney     -   MUSIC

COOPER

Harley Bartels   Aaron Manley   Alina Alam    Ashlynn Hanson   Marley Lo   Damond Lockner   Olivia Bell   Bridget Summers   Kennan Brower    Katelyn Werning    Luke Jacobson     -  ART   

Brittney Blaha    Victoria Pavik     Hunter Alexander      Haley Wills   Makayla Lundberg     Braydon Bell     Tyler Eggett   Brocke Hansen   Annie Niemeyer     Blaze Lo    William Roberts     Jack Prentice     - MUSIC

SAINT PAUL LUTHERAN

Katie Finnegan    Joley Bird    Hunter Olson     Trinity Possehn    - ART  

Alex Dischler    Robby Benson     Kate Tyre      Erin Barrick   -   MUSIC

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Keaton Seehusen    Joshua Wunder     Juliet Thompson    Clarissa Wier     -  ART

Ashley Hendrickson     Chloe Vinchattle      Elisa Macek      Abby Alstott    -   MUSIC