2002-2003

Vocal Recipients

Saint Edmond High School

Michael Wade

Lindsay Vogt

Jenny Croonquist

Andrea Halverson

Adam Bianchi

Lucy Piercy

Christine Halligan

Matt Reetz

Senior High

Grant Wall

Josh Mikesell

Ben Metier

Rebecca Gast

INSTRUMENTAL Recipients

Saint Edmond High School

Martha Beggerly

Wes Hiser

Matt Webb

Molly Flannery

Michelle Thilges

Jenna Dencklau

Katie Hazel

Senior High

Katie Degelau

Rob Secor

Joshua Everett

Amber Lemkau

Visual Art Recipients

Saint Edmond High School

Pat Magennis

Alissa Wagner

Craig Jensen

Laurel Gonzales

Senior High

Liz Zeka

Adam Klass

Chris Bacon

Michelle Green

Mitchell Bruss

Kristine Siebken

Mark Hoover

THEATER Recipients

Saint Edmond High School

Senior High

IOWA CENTRAL COMMUNITY COLLEGE

Evan Diehl

Tyler Brown

Chris Opheim

Alex Schminke

Michael Sandvig

Tia Hoover

Katy Bird

Andy Flattery

Abby Schomberg

Kory Kutz

Jake Crimmins

Libbie Kenny

VOCAL

INSTRUMENTAL

Cassie Langstaff

Ashley Utley

Esther Lavrenz

Luke Ostrander

Brian Heilig

Mike Petherbridge

Nicholas Schelle

Aaron Vailey

VISUAL ART

THEATER

Tawny Thoma

Greg Reekers

Aki Shibata

Tonya Gotschalk

Alissa Lemke

Annette St. Peter

Jon Kitt

Lucas Kelleher

Aaron Westrum

Jennifer Shoopman

MIDDLE SCHOOL STUDENTS 

ELEMENTARY SCHOOL STUDENTS 

 HILLCREST

Andrew Moore    Zhaozin Ding  -   ART

Jacy Scharf   Angelica Garcia   -  MUSIC

 RIVERSIDE

 

Dijen Thakor   Kim Burbank  -  ART

Josh Swanson    Alayne Beshey   - MUSIC

 

SAINT EDMOND SCHOOL 

 Allie Quinn  Caitlin Rathermel  Alex Trevino   Olivia Jondle  - ART

Kelsey Faiferlick   Riley Bird  -  MUSIC

FEELHAVER

Breanna Daniels    David Kilian    -  ART

Jenna Payne    Keegan Gormally    - MUSIC

DUNCOMBE

Dalton Campbell   Maggie Rowden   -    ART

Keaton Williams     Abbie Crouse   -  MUSIC

BUTLER

Zach McColley     Dylan Phillips   - ART

Jennifer Bradwell    Zach  Orth  -  MUSIC

SAINT PAUL LUTHERAN SCHOOL

Ben Bethke     Randi Schaumburg -   ART

Daniel Fliehe    Caitlin Ferris   -   MUSIC

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Gabrielle Kellogg      Daniel Shaw    -   ART

Cassie Mae Langstaff      Angelica Garcia   -   MUSIC

COOPER

Kjerstin Grindberg     Drew Arends     - ART

Courtney Gordan    Ian Hobbs-Brown     - MUSIC

     FAIR OAKS

Brock Nekvinda     Jack Fletcher    Sara Rockow     Ambria Romare   -   ART

Allison Chambers     Michael Richardson    Ryan Crowl   Madeleine Thoma     -  VOCAL

Kyle Bradwell    Kaitlin Glassell       Keisha Richardson    Danesha Loyd    -BAND

    PHILLIPS

 James Wu     Nick Newkirk    Amy Boitnott    Chad Ruby  -  ART

Ariel Pittner    Derrick Dutcher    Christopher Ellerston   Kathryn Dillon    - VOCAL

Kaitlin Redmond    Evan Swanson    Kyle Bradwell   Kaitlin Glassell   -  BAND    

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

 Tyler Kruger    Tawni Langstaff   Veronica Romero    Carter Norine -  VOCAL

 Maria Fink    Jamie Baumer   Stephanie Dick    Daniel Bowser   -   ART-

Alex Marx     Stephan Bowser    Amy Knight    BAND

SAINT PAUL LUTHERAN SCHOOL

Ashley Peck    Alea Heesch     Jonah Roe   Alex Lee - ART

Callie Schaffner  Ellen Schnurr    Sigourney Seltz    - VOCAL

Charity Hansen     Caitlin McAnally    Lincoln Battcher     - BAND

SAINT EDMOND MIDDLE SCHOOL

Zach Yetmar   Katie Little   Susan Dencklau    Colin Gargano     Rachel Gonzales    Steve Hambleton  - ART

Alison Nagel   Jon Flattery    Rachel Hiser     Jacque Schnurr    Aliese Hoesel    Carter Steele  - VOCAL

Allison Bianchi     Billy Mann    Amanda Black     Andrew Bianchi    Eric Oberg    Mariena Guldenpfennig   - BAND