2006-2007

VOCAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Senior High

 Allie Quinn                             Katelyn Stein

Susie Dencklau                  Andrew Bianchi

Andy Nagel                 Taylor Kraayenbrink

Tawni Langstaff                             Liz Griffin

Cole Steinkamp           Steven Hambleton

Megan Grandors              Doug Steinkamp

Joe Schomberg                       Jon Flattery

Audra Marvin                         Callie Border

                              

Sophia Huang                      Mike Richardson

Carter Norine                            Nate Cassady

Julian Tovar                         Kaitlin Redmond

Misha Macek                           Chris Ellerston

Emily Moore                    Catherine Sandven

Carly Estlund                         Shawn LaBorde

Lauren Mitchell                             Jonah Roe  

INSTRUMENTAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Christopher Mikos    Thomas McLoughlin

Susan Dencklau     Aliese  Hoesel 

                              

Senior High

Emma Peterson            Amy Knight

Christopher Ellerston    Tiffany Huang

Angela Bryan                Ben Neimann

Brent Hebert            Charlie Ristau

Kyle Bradwell             Julian Tovar

Colin Kelleher              Kayla Richardson

Seth Lehman              Jacob Kinkner

Kaitlyn Glassell           Rebecca Hanish

                              

VISUAL ART RECIPIENTS

Saint Edmond High School

 Tim Weiss                      Jackie Nation

Elissa Mader            Maria Drzycimski

Allix  Black              Katelyn Anderson

Amanda Wille                   Andy Lewis

Adrienne Crotts                 Kasey Kutz

Nikki Huss              Elizabeth Johnson                    

Senior High

 Sara Dunphy                 Dyani Collins

Kendra Crooks           Avante Shivers

Doug Baker                          Jeff Ford

Emily Holms               Gene Moriwitz

Matt Mitchell           Rachel Sorenson

Carrie Dencklau        Charity Hansen

Lars Larson                 Seth Hugghins

Derrick Dutcher        Shanae Mosley  

                              

THEATER RECIPIENTS

Saint Edmond High School

 Aliese Hoesel                Leah Wafful   Andy Nagel               Maria Waynar

TJ Augustine            Jocelyn Ascherl

Kristen Sandvig            Jerod Haldin                     

Senior High

   Ali Cochrane            Brad McIntyre

Kaitlin Redmond          Caylan Amen

Evan Swanson              Seth Lehman

Lani Duncan               Alex Schuman

Patrice Metcalf-Putnam

Danny Loots                  Carter Norine

Misha Macek             Elissa Crawford        

Iowa Central Community College

VOCAL

Samantha Iris

Jennifer Foster

Erin Hurdel

Vanessa Russell

Brian Scheid

Andrea Heitner

Ben Schultz

Kevin Kelleher

                              

DANCE

INSTRUMENTAL

Katie Hazel

Lee Plummer

Jill Butterfield

Brad Westrum

Noelle Davis

Ben Tjaden

Seth Zimmerman

Mel Stuhrenberg

                              

VISUAL ART

Lionel Torres

Zach Maxon

Karie Simon

Katie Stevens

Amanda Madson

Kelsey Mitchell

Matthew Metier

 

                              

THEATER

Kevin Kelleher

Ben Schultz

Carlos Neto

Will Schnurr

Jordan Paulson

Katie Hazel

Ashley Garst

Erin Hurdel

                              

Mary Beth Choquette   Nicole Voetmann   Courtney Moore   Jillayna McClenathan

Jamie Horn   Martha Lair   Erin Hurdle   Chassidy Gonder 

                              

MIDDLE SCHOOL STUDENTS 

     FAIR OAKS

Makalah Ayala    Brianna Kloss    Lexi Astor   Blaine Rolling    Cayla Foltz    Allen Messerly   Amberly Habhab   Bella Chou  -   ART

 Kjerstin Grindberg  Sarah Amhof   Austin Sorenson   Megan Becker   Kelsey Schott   Jordan Narber   Darrien Dencklau  Neely Scharf  -  VOCAL

Dalton Holdredge   Cielo Echevarria   Cayla Foltz   Houston Sorenson  Timothy Hogan    Elizabeth Redmond   Bella Chou  Zach DeLaniot   - ORCHESTRA 

Jamie Harmon   McKellen Glassell   Hope Hugghins   Brady Anderson   Gesila Macek   Searra Flogstad   Joey Sande  Jordan Narber  -   BAND

    PHILLIPS

 Whitney Elkin   Michael Castro    Tyler Jarvis   Tram Messerly   Rhea Everett   Dylan Garrett   Evan Jeanblanc   Collin Cook  - ART 

Haley Walstrom    Emily Rasmussen   Colin Cook   Adrian Cagaanan   Natalie Halverson   Krista Thompson  Ethan Clark  Jacob Amhof - VOCAL

Destiny Steinblock    Gift Rogers    Charlie Shelton  Dylan Garrett  Michelle McMullen    Diana Chou    Jacob Clausen  - ORCHESTRA

 Nick Shaw   Samantha Foster   Logan Prescott   Alex Richardson   Emily Rasmussen   Brooke Nelson   Kenon Grady   Andrea Wolterman - BAND

SAINT EDMOND MIDDLE SCHOOL

Konrad Laufersweiler  Molly Doster   Alyson Feldman    Madison Garst    Cassie Stumpf   Sarah Crimmins   Ann McLoughlin  Riley Bird   Parker Ewen    Alex Miracle   Brooke Axness    Sarah Moeller    Megan Lowe    Austin Borer   Lydia Harvey    Emily Hogan   - ART

Lauren Moeding   David Flattery   Libby Augustine   AJ O'Brien    Ali Davis    Jimmy Averill   Haley Knutsen   Tommy Setterdahl   Alex Trevino   Abby McCrady   John Michael Li    Jordan Slotten   Jeff Fosbender   Andrew Steinkamp   Ann McLoughlin   Madison McCarville  Olivia Trevino   Patrick Champa    Ryan Yung   Taryn O'Tool      - VOCAL

 Jacob Meyer   Brady Reiling   Haley Junkman    John-Michael Li  Tommy Setterdahl   Sarah Moeller   Casey McEvoy   Jake McEvoy   Ellen Chalstrom   Sami Good    Melissa Mikos   Ashley Crotts   Anthony Flattery   - BAND

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Nicole Essing   Michaela Beckman   Jenna Schild    Travis Mattke   -  VOCAL

Nicole MacKenzie    Whitney MacKenzie    Sheldon Havlik    Adelie Moffitt    -   ART

Stephen Butterfield   Anna Bowser     Dustin Essing     Correy Tinch     -  BAND

SAINT PAUL LUTHERAN SCHOOL

Josh Sprengeler     Emily Hindt    Tyler Teske     Paige Savery       -  VOCAL

Ben Kraayenbrink   Anna Dencklau   Corey Wood    Carrie Lansing     -  ART

 Daniel Fliehe    Haley Thanupakorn     Nate Woock     Francis Lee      -BAND

ELEMENTARY SCHOOL STUDENTS

 HILLCREST

Brooke Erickson   Kira Albright   Ozzy Pederson   Jacob Schreier   Demetria Buenting   Makayla Carle   Lauren Hade   Jordan Miliken  Zach 

Lowery   Eliza Hatcher   Hunter Collier   Tate Porter   Alexis Erikson   Hannah Hockemeier    Breck Pederson    Nicholas Wheat   Isaiah Degen  -  ART

Steven Fraser   Kodi Cooper    Patrick Carter    Cole Andrews   Hannah Hockemeier   Brenden Harrison   Markasia Cabbell-McCuddin    Hailey Rusher   Justus McNeil    Jared Foster    Cassondra Plagge   Amber Harrison    Aleah Sherman   Allie Channell    Conner Sandahl   Lucy Leadley   Seth Cook   Tanner Dennis   Olivia Pattison   -  MUSIC

 RIVERSIDE

  Shilo Cartee   Stevi Beck   Andrew Bilodeau   Hayden Grundon   Manuel Harris-Guerra    Morgyn Leadley  Raj Thakor   Keegan Davis   Ari 

Vodraska   Dijen Thakor    Dustin Spurling   Elijah Torres   Mya Shearen    Cory Wolff    Katlynn Bair    Cody Hook   Mikayla Pringle   Javion Davis  - ART

Katherine Bilodeau   Alexander Fetters   Keegan Davis   Colin Ricke    Dakota Doss     Cameron Larson   Dallas Smith   Dayquawne Gates  Ari Vodraska     Carrissa Reyes  Ethan Beasley   Hayden Grundon    Lila Wolterman    Leslie Fuentes   Elizabeth Weber    Kylee Klein     Serena Gochee   Mya Shearer   John Halder   Leander Terrell      - MUSIC

SAINT EDMOND SCHOOL

 Jillian Cosgrove   Haley Ledford   Charlie Doyle   Audry Salgren    Drew Specht   Matt Körner   Kaylee Burrows   Logan Fear   Taylor

McMannus   Cain Junkman    Aaron Simpson   Conrad Steck    Colin Flattery   Claire Wallace   John Eide    Rachel Walters   Rachael  Willerth   Max Wallace   Kaitlyn Julius   Michael Peterson -   ART 

 Addison Moritz   Cassie Smith   Madison Tarbox   Ian Ayala   Madeline Baldwin    Lukas Lunch   Molly Visokey   Spencer Ewen   Paige Deardorff   Halen Burke    Nichole Kane   Zayne Fleming   Nicholas Simpson   Leslie Loehr   Cain Junkman    Korbin Brown   Jeremiah Wheeler    Madison Engels    Michael McCarville    Emily Johnson  -  MUSIC  

BUTLER

Kaydin Kazee   Collin Summers    Avery Kehemer   Makayla Konopasek    Mackenzie Rios   Nathan Thomas   Madeline Knutson  Lucas Jones   Gage Weber   Taylor Pingel    Landon McMahon   Hannah Wadle    Keaton Dornath   Michaela Schnetter    Landon Smith     -  ART

 Kacee Gallob   Julie Thompson   Hailey Sorensen   Cole Detmering   Gage Porter    Malachi Guimond  Cheney Spaulding   Jason Hopen  Medora Flett   Bryan Hurd   Taylor Hammersland   Katie Brown    Cody Weir   September Jahnke   Hilton Bock   Hailee Richardson  Maddie Rowe    Jonah Benson-Carvalho   Cole Davis    Madi Knutson   -  MUSIC

DUNCOMBE 

Tayiaona Presswood   Nicholas Martinson   Eva Berryhill    Jaymin Love   Carson Jarrard   Michael Martin   Emma Krivolavy   Alex Peck 

 Mylz Crooks    NasJuwan Lindsay    Yureni Carvajal   Kyera Kirk   Jayvon Russell   McKenzie Bass  Jennie Martinez    Kennedy Larson   Ismael Cardenas  -  ART  

Nathan Blocker    Kate Keith   Tyler Wilson    Riley Helmers   Da'Shay Cotner    Logan Berryhill   Jake Szalat   Brayton Rude    Payton Crouch  Harrison Wornack     Ellison Yoder    Natalie Martinson    Zachariah Anderson   Katherine Astor    Thomas Lang  Derek Evans   Bryce Huebsch    Brooke Lowrey    Carson Hagge     Dalton Dencklau  -    MUSIC

FEELHAVER 

 Mackenzie Weber    Khyree Brodanex    Myleesha Clayton   Brandon Degelau    Jamila Shing-Hon    Elizabeth Baker    Kaden Pederson   Karabeth Schossow   Sabrina Ebner      Caleb Hendrickson     Vinny Tellez     Ricky Stuart    Jason Stuart    Drake Adams   Amy Walston    Anthony Paul   Michael Clayton   -  ART   

Kayla Smith    Rhiannon Gormally    Lehr Thorson   Tristan Parker    Hunter Leeper    Autumn Green   Brittany Seastrand   Brock Weber    Braydie Leeper    Toryn Pederson    Emma Ebelsheiser    Savion Poe   Micah Hoefling   Marguerite Frederiksen   Rachel Rivera  Angelo Miller    Tyler Jones   Elli Larson    Gina Kramer    Mitchell Jones   -   MUSIC

COOPER

Mollie Moretz    Jeremy Brower   Brennen DeCoursey   Ashley Graham    Jamal Lewis    Marley Lo   Lauren Phillips   Brady Morud   Rachel Rethwisch   Taylor Chansler     Ryanna Hill    Breanna Tjebben   Shariah Smith   Rachel Rethwisch    Austin Anderson   -  ART   

Karlee Grove   Emily Zhang     Ryan Wagner    Rachel Rethwisch   Nick Loftus    Spencer Barber    Madison Bell    Eliza Lizarraga  Bennet Pals   Lucas Williamson   Sea Breeze Nelson    Matthew Schott   Anna Anderson   Drew Bennett   James Alwin    Sarah Browning    Thomas Anderson   Jacey Ferrell    Jeremy Brower   Nyles Johnson   - MUSIC

SAINT PAUL LUTHERAN

Alex Dischler   Jordyn Kloss   Carter Clemens      Bailey Wade - ART  

Brandon Trueblood    Alex Hays    Cassandra Sweeney   Cole Savery   -   MUSIC

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Natalie Varland    Jocelyn Tosten    Noah Klemp     Justin Schild    -  ART

Chloe Vinchattle    Juliet Thompson    Katie Walrod   Cray Washington   -   MUSIC