2007-2008

VOCAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Senior High

 Danielle Border               Callie Beggerly

Alex Trevino           Jeff Fosbender

Callie Border             Andy Nagel

Patrick Flattery                Beth Halligan

Lauren Setterdahl     Taylor O'Tool

Teresa McLoughlin      Joe Schomberg

Taryn O'Tool          Doug Steinkamp

                              

Maisie Leeper          Moriah Henkelmann

Jordyn Peterson          Abbie Crouse

Lawrencia Rogers       Carter Norine

Emily Rasmussen            Kristen Delaney

Abbigail Egli              Dylan Essing

Jacob Trunnell                  Nathan Rogers

Emma Williams          Carson Adams

Aaron Strong              Charity Hansen

INSTRUMENTAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Christopher Mikos    Thomas McLoughlin

  Stephen  Kesten         Amanda Black                       

Senior High

Emma Peterson            Diana Chou

Tiffany Huang             Ben Neimann

Angela Bryan          Laura Klein

Matthew Carlson             David Liao

Brent Hebert           Sophia Huang

Megan Puls              Blake Peterson

Alex Richardson          Kristen Harrell

Maria Fink              Kyle Bradwell

                              

VISUAL ART RECIPIENTS

Saint Edmond High School

 Lincoln Battcher     Eric Oberg

Rachelle Carlson       Ian Stringer

Maria Drzycimski         Jordan Harvey

Amanda Black       Megan Geitz

Jaci Johnson      Kaitlyn Barrett

Chris Doyle            Sam Johnson                  

Senior High

 Katie Beane       Matthew Prince

Kaitlyn Thacker          Raleen Jones 

 Aaron Plautz          Logan Scharf

Tram Messerly    Nick Lewandowski

Branson Kloss          Cory Meyers

Kelsey Riley              Maria Mickelson   Jake Clausen          Matt Mitchell                        

THEATER RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Senior High

 Lia Peralta          Sean O'Brien

Patrick Flattery         Andy Nagel

Jay Bunte             Jerod Haldin

Audra Marvin       Sam Woodruff                  

 Nate Rogers       JJ Wittmus

Kaitlin Redmond      Emily Crawford

Rachel Amhof      Arthur Chou

Sophia Huang        Lani Duncan

Andrew Moore            Ryan Crowl

Kristen Delaney        Carter Norine

Loren Nerhus         Jacob Shelton

Rachel Amhof      Moriah Henkelman   

FDSH ORCHESTRA

 

Erin Bartee          Dylan Garrett         Jacob Clausen      Marinia Heller

                         

Iowa Central Community College

VOCAL

Gabriel Alves

Ashley Blair

Cole Steinkamp

Emily Maach

Carlos Neto

Andrea Heitner

Joshua Fitzgerald

Brandon Spencer

                              

INSTRUMENTAL

Sarah Kuil   

Travis Zinnel

Jacob Merritt

Joshua Fitzgerald

Amanda Cairney

Scott Wiemers

Andrea Heitner

Mathew Johnson

VISUAL ART

Phillip Herrold

Miranda Fridolfson

Codey Savage

Sara Brandel

Cameron Adams

Alyssa Lundgren

Shane Asmus

Katie Noll

 

                              

THEATER

Stephanie Beeghley

Tawni Langstaff

Shantel Boon 

Jordan King

Sara Sabin

Caleb Christensen

Leah Wafful

Samantha Iris

                              

DANCE

Sara Sabin       Cassidy O'Brion      Ashley Blair      Deanna Kuenning    Ashley Smith

Cassie Maguire     Chantel Carlson          Michelle Willett

                              

MIDDLE SCHOOL STUDENTS 

     FAIR OAKS

Macenzie Leffler    Alyshia Hamilton    Spencer Lee    Kelsey Schott    McKinna Teske    Erin Trunnell    Joseph Crooks   Ariel Sweeney-  ART

 Molly Mathes   Natalie Dillon   Devin Ulstad   Erika Farr   Brian Murman   Jessica McClintock   Jessica Krause   Harrison Womack  -  VOCAL

Nicholas Loftus   Bella Chou  Hailey Schwanz   Cayla Foltz   Rob Leigh   Dalton Holdredge   Da'Shay Cotner  Timothy Hogan - ORCHESTRA 

Brian Murman  Joseph Walston  Cassondra Plagge  Taylor Cathcart   Payton Christy   Stephanie Boland   Rayni Bidleman   Samantha Witte -   BAND

    PHILLIPS

 Michael Young  Dillon Paul  Kjerstin Grindberg  Jessica Malagon   Reid Cooper   T'Vonshai Gully   Courtney Williams  Cord McMahon - ART 

Neely Scharf   Tara Jackson   Tyler Vaughn   Sam Edwards   Nolan Mitchell   Dakota Demery   Nicole Cook   Kelsey Chingren  - VOCAL

Tristan Thompson   Rhea Everett   Karianna Grindberg   Destiny Steinblock   Ruth Tomlinson   Aaron Poldevaart   Courtney Mischke  Jacob Echevarria  - ORCHESTRA

 Jennifer Eger   Samantha Lennon   Eric Puls   Eddie Shimkat   Nicole Cook   Nick Shaw   Zach Elmquist   Rose Peterson  - BAND

SAINT EDMOND MIDDLE SCHOOL

Brigid Hanley   Rachel Fosbender   Taylor Laufersweiler   Brooke Axness   Tristin Hinds   Jaci Brungardt   Emilee Mobley   Theresa Doyle   Madeline Baldwin   Britta Heidenreich   Kylie Guldenpfennig   Kaitlyn Rubel   Jacob Hamilton   Allison Huss   Claire Crimmins   Megan Rodenborn  - ART

Shelby Davis   Madeline Ascherl    Mary Eide   Megan  Burke   Zach Benjamin   Madeline Baldwin  Melissa Mikos   Jared Prebeck  Megan Rodenborn   Halen Burke   Hank Crimmins   Robby Burke   Emily  Patz   David Erickson   Emily Mobley   Cain Junkman   McKenna Egesdal   Allison Albright   Neil Flattery      - VOCAL

 Shelby Davis   Kyle Lawler   Ann McLoughlin   Maric Salocker    Mary Claire-Li   Haley Junkman   Alison McFarland   Melissa Mikos   Kyle Daly    Emily Johnson   Jacob Meyer   Seth Reel   - BAND

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Emily Knight    Mikayla Stenzel    Ethan Ledeboer   Stephanie Luth   -  VOCAL

Sheldon Havlik    Kaystyn Dunaway    Michaela Beckman   Katie Walrod    -   ART

Erica Schwendemann    Meg Fink     Anna Bowser    Nicole Essing    -  BAND

SAINT PAUL LUTHERAN SCHOOL

Dannielle Hook    Alexandria Rosalez     Nate Woock   Brandon Trueblood   -  VOCAL

Emily Garst     Paige Savery    Justin Klingson    Bailey Wade     -  ART

 Emily Hindt    Carrie Lansing    Jennifer Hiracheta    Austin Read     -BAND

ELEMENTARY SCHOOL STUDENTS 

 HILLCREST

Stormie Summers     Cordero Wildt    Jonathan Degan    Tristan Isaacson    Patrick Carter    Emile Vinson    Adriana Echeva 

Nicole White    Amber Harrison    Angela Bass     Breck Pederson  Cassidy Peters   -  ART

 Seth Neumann     Alana Hansen    Amber Harrison    Hannah Geber    Silas Naylor   Mila King   Mary Perez    Lauren Hade              Lucy Leadley   Brooke Erickson   Alana Hansen    Anthony Miller -  MUSIC

 RIVERSIDE

 

Taleah Newman   Tyler Grundon    Nic Tracy   Chevy Frank   Lila Wolterman   Merranda Frank   Alexander Fetters  James Lowe 

 Brenden Segreto    Carter Lomicka    Koby Hanson    Morgyn Myers   -  ART 

 Leander Terell   Cassidy Wolff    Kelsey Illo    Michelle Richardson    Mya Shearer    Allie Channell   Kylee Davis   Savion Poe  Emma Reeves   Antavion Adams   Dauquawne Gates   Co  - MUSIC

 

SAINT EDMOND SCHOOL 

 Carter Croonquist   Sydney Messerly   Liam Conrad   Shelby Zuetlau   Jessica Wertz   Kaley White   Hannah Huss 

Ona Row   Connor Allison   Sam Blair   Emma Nevermann  Abby Landwehr   Tommy Lennon   Brad Baker   Ethan McGuire-Li  

 Elora Fierke   Molly Lennon    Abby Justice   Madison Engels    Leslie Loehr - ART

Maddie Nemmers    Jonah Williamson    Jackson Hinds    Lily Peterson   Kayla Grummon   Milena Naughton   Jake Szalet

Christopher Baker    Madison Tarbox   Carter Bemrich   Connor Bocken   Peyton Brown   Olivia Huss   Iris Peimann

Teagan Perrin   Jacob Ewen   Jillian Cosgrove   Evan Schmitz   Brant Reiling    Madison Fleming  - MUSIC

FEELHAVER

Akasha Cox    Khadija Reels  Gabby Hayes   Katherine Carlson   Dalaina Foy   Klae Robeson   Alexus Mobley  TJ Williams   Precious Mosley    Katlin Pugh   Emma Baade    Ashley Neavin  - ART

Joelle Grove   Alec Huffaker   Oceana Williams    Paul Castor   Eve Mann   Kearstyn Lennon   Asle Thorson   Bennet Pals   Brionna Sankey   Sally Hiveley   Rachel Joslin   Indiana Cormack    - MUSIC

DUNCOMBE

Conley Daniel   Kyle Borsos   Jamie Harter    Brooklynn Bailey   Riley Crimmins   Tarrah Holdredge   Mariah Bruns   Jamie Lennon   Austin Siefkin    Olivia Telfer   Aaliyah Warland    Jia Ying Lin  -    ART

Ben Richardson   Tayiaona Presswood   Kaeley Schmieder    Kaya Thedford   Emmanuel Hernandez   Ashley Kelly   Hope Anderson  Tanner Dohrn   Trinity Wignall    Joseph VanAcker    Hanna Marks   Autumn Baedke  -  MUSIC

BUTLER

  Cyle  Winters   Sarah Smith   Kadyn Preston   Brylea Grady   Ariana Schultz   Jadie Shivers   Maddie Fritz   Allison Lara   Lucas Jones    Kaylie Dahlgren   Hanah Kobes   Ashley Eddington  - ART

Madelyn Sweeney   Aphea Habhab   Mackenzie Oberhelman   Dawson Johnson   Mercedes Smith   Macey Laird   Gisselle Murillo  Jasmine Arp   Chandler Fors   Haddie Fritz   Vincent Tellez   Savannah Baugh   -  MUSIC

SAINT PAUL LUTHERAN SCHOOL

Alexandra Hays    Jessica Deal   Nicole Knippel   Serine Heuton -   ART

KayLee Sprengeler   Nelson Cook   Bryce Keller   Grace Sweeney  -   MUSIC

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Bailey Kenyon   Monica Hughes   Marina Rosalez   Sarah Bachman   -   ART

Carson Walrod   Mason Bockoven     Anthony Luth    Dakota Stenzel   -   MUSIC

COOPER

Kenzie Kofoot   Kaitlyn Jamison   Cale Barkley   Sydney Karr   Alaysha Ross   Drew Spencer   Brycen Bell    Kendalyn Pierson  Tehya Miller   Cale Barkley    Wesley Lyftogt    Beth Jondle      - ART

Nathanial Madden  Jeannine Garland   Michael Von Bank    Grace Champagne   Emily Zhang   Maggie Dencklau    Addison Frakes   Veronica Ames     Meagan Hartman    Sydney Karr   Jace Davidson   Alex Craig    - MUSIC