VOCAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

2012-2013

Jake Duarte                          Clare Flattery

Liz Johnson                     Libby Augustine

TJ O'Tool                            Emma Halligan

Tristan Sitzmann                      Allie Oberg

Rhiannon Peterson             Julia Fletcher 

Callaghan Coleman         Michelle Curtis   

Leah Cosgrove              Matthew Bocken

Jaci Brungardt                           Seth Reel                     

Senior High

Raelinn Spears           Tauni Sundermeyer

 Hankel Haldin                     Nathan Moore

Nick Sanford                    Hannah Lenning

Elizabeth McMahon                 Caleb Asay

Taylor Ohlinger                     Grant Hendrix

Madeline Cervene            Hailey Schwanz                         

INSTRUMENTAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

David Flattery                  Jazmine Myers

Rose Touney                    Maric Salocker

Mary Claire Li                  Zach Benjamin Cain Junkman              

Senior High

Keegan Gormally         Allison Birnbaum

Ashley Graham         Brandon Trueblood 

Ica McMahon                     Mariah Crouse

Brandi Smith                          Nicole Cook

Jennifer Eger                      Aric Lehrkamp

Jayde Fitzgerald                  Alex Graham

Bella Chou                                Alex Maas

Kelsey Albrecht                   Brittany Eger

                              

VISUAL ART RECIPIENTS

Saint Edmond High School

 Paige Savery               Sarah Benjamin

Mya Lacina                   Cory Angstrom

Julia Fletcher       Nathan Hergenreter    Bailey Florey                      Katie Salinas   Britta Heidenreich     Natalie Japuntich Skylar Berdaus                Crystal Wilson            

Senior High

Michaela Beckman            Laren Wertz

Baylie Wingerson                 Alisa Leith

Troy Brandt                         Allison Bales   Blaine Rolling                     

THEATER RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Cal Coleman               David Flattery

Allie Oberg                       Meg Lowe

 Megan Frischmeyer       Seth Reel

Maddie McCarville     Olivia Trevino      

Senior High

Kjerstin Grindberg     Madeline Ascherl Morgan Pratkelis       Ayenna Cagaanan

Emma Reeves              Hannah Lenning

Raelinn Spears                 Ramsha Khan

Stefan Crowl               Keegan Gormally

Grant Hendrix                       Tim Hatton

Michaela Beckman       Sarah Rethwisch

Janessa Laupp                         Ian Brown

FDSH ORCHESTRA

 

Joanna Rosen        Tim Hogan        Alisa Leith         Blaine Rolling

                         

Iowa Central Community College

VOCAL

INSTRUMENTAL

VISUAL ART

THEATER

Emily Laughlin

Shelby Janssen

Trevor Erdman

Chris Pilling

Michael Richardson

Nicholas Wood

Krista Henning

Patricia Kirkie

 

                              

Clara Huddleson 

Kala Keller

Zach McGill

Stephen Butterfield

Kelsie Hemping

Scott Johnson

Erica Schwendemann

Andrew Turpen                              

Melissa Gordon

George Briese

Crystal Parish

Samantha Lennon

Nathan West

Olivia Jondle

Caleb Henkelman

 

                              

Emily Garst 

Tara Jackson

Jefferson Fosbender

Martin Wise

Jade Green

Anna Wulfkuhler

Samantha Reece

Travis Ness

                              

PHOTOGRAPHY

Cindy Bush          Connor Barber             Denny Armentrout

                              

DANCE

Mariah Bowman    Lindsey Cavanaugh     Karli Payer      Kasey Jorgensen    Erica Garland

Rebecca Perryman       Daisy Nottleman         Taryn O'Tool

                              

MIDDLE SCHOOL STUDENTS 

 FAIR OAKS

Brennan Pott      Brooke Erickson      Alister Hanrahan    Kathryn Cochrane    Emily Asay    Jasmine Baguhn    Olyvia Shelby    Serena Leith   

Chloe Vinchattle   -  ART

Alaina Porter     Michaela Rutherford    Kaylee De La O     Brandon Shirley     Antavion Adams   Brooklyn Rowden    Sydney Karr

Hailie Hurst    -    VOCAL

Jeannine Garland    Olivia Ferris    Emily Asay   Ben Gardener   Lizzie Baker       - ORCHESTRA 

Jennifer Gregerson   Ben Gardener     Jace Yoder    Marissa Smith    Colten Munter    Olivia Pattison    Taylor Smith   Boston Gordon  -   BAND

 

 PHILLIPS

Michelle Chen   Jack Prentice   Wesley Lyftogt   Lehr Thorson     Mason Gotto   MaKenzie Provin  Hannah Wadle    Ashley Neavin   -   ART   

Brayden Bell     Alex Craig    Erin Rogers    Justice Flint-Bozeman    Santana Rocha   Rachel Castor   Landon Getting   Cole Davis    - VOCAL

Tristan Earnest      Gabby Estlund    Hunter McCollum   Shaye Lankford    Brookelynne Hemrick   Megan Patrick     - ORCHESTRA

Kate Keith   Alexis Erickson    Julie Thompson    Anna Taylor     - BAND

SAINT EDMOND MIDDLE SCHOOL

Emma Neverman    Zohara Assadipour    Rachel Blair    Pace Zakeer     Gavin Hinners    Erin Flattery    Ashley  Nieland    Madi Engels   

Maggie Conrad     Michael Peterson    Hannah Reynoso   Lucas Itzen

 Charlie Shelly    Jiho Han   Cole Savery    Emma Stackhouse  -  ART 

Cooper Fleming    Jacque Oberg    Megan Hanley   Zephan O'Connor  

 Tayte Specht   Emma Pinkelman   Andrew Fierke   Jaclyn Taylor Luanne Xiao  

Cooper Duarte    Hannah Schaefer    Max Wallace    Jack Stackhouse  

Abby Landwehr   Cade Naughton   Teresa Touney   -    VOCAL

 Luanne Xiao    Kameron Brown   Michelle Waller    Josephine Perry    Carly Halligan

 Ty Smith   Morgan Border    Cooper Duarte  Devyn Scott    Nick Lawler  

 Audrey Kolacia      - BAND

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Andrew Barton    Luke Sees    Mason Bockoven    Christian Macek    -  VOCAL

  Jeffrey Howard     Juliet Thompson    Haley Howard    Jonathan Bowser   -   ART

Victoria Vote     Andrew Barton    Vanessa Vote     Carson Walrod     -  BAND

SAINT PAUL LUTHERAN SCHOOL

Andrew Smith    Addison Lincoln     Braydon Austin    Noah Rosalez      -  VOCAL

Blake Strickland    Max Bacon    Katie Finnegan    Robby Benson   -  ART

Cassandra Sweeney    Rachel Sporrer    Nelson Cook     Grace Sweeney     -BAND

ELEMENTARY SCHOOL STUDENTS 

 RIVERSIDE

Rylan Lara   Cortney Hoover   Heaven Walker   Marcus Cox   Dawson  Wolfe   Emma Cardenas   Autumn Peterson   DeAndre Wilson -  ART 

SAINT EDMOND SCHOOL

Seoyim Jin    Carson Hansen    Noah Simpson    Tessa Ballard   Brock Stanek     Cambree Lunn   Ethan Peed    Caleb Schaeffer   

Ben Anderson    Isaac Landwehr    Leah Pinkleman      Sawyer Lockary   Lucas Kornder      Kelli Kersten   Caden Westerhoff   Madison Hepple    Owen Hubbell     Alyvis Hout    Cael Kolacia   -  ART 

Sloane Rial   Maya Neverman    Tessa Ballard     Noah Simpson    William Hirst      Klay Baker    Ellie Driscoll    Jessica Luna     Landon Jeffers Maggie Strickland     Chloe Trotter     Sam Mericle     Bret Kane    Clare Conrad    Morgan Bockoven     Luke Royster    Seth Zakeer    

JT Laufersweiler     Alivia Underberg     Tyler Jones  -  MUSIC  

BUTLER

Jamarius Gibbs-Green    Miguel Martinez    Julia Flattery     Majesta Jordison    Kyrston Yoemans     Quantaze Jordan    Jackson Shimkat    Eadon Long   Jaycie Maschino   Dalton Nore    Kya Treise   Grant Liska    Draven McCuddin   Avian Jansen    Averey Martin   Reilly Gordon-Peterson   Teairra Gilbert      Kaylynne Gilliland    Maridown Jones    Taylor Kuebler  -  ART

Jonathan Brown    Amy Miller    Graceyn Fleming    Valerie Dooley    Cailey Harrison    Gabriella Santana Bass    Rielley Carlson   Marcella Echevarria    Jaedin Roest    Bethany Eddington    Trice Jackman   Olivia Totten   Kade Neilson    Jordan Lennon   Aubrey Spurling    Danika Mostoller    Katie Rodamaker    Klaire Adams    Max Bishop    Kennedy Johnson      -  MUSIC

DUNCOMBE 

Gloria Lemus   Cameron Gilligan    Dareona Poe     Alexander Dohrn    Keiona Crooks     Drake Wertz   Justine Cox    Ajhiana Newsome   

Malia  Lowrey    Olivia Telfer    Johnny Valentine    Brooklyn Hynes   Landon Moeller     Aidan Porter     Skyler Kozerski    Madelyn Lee    Exander Perez-Rodriguez    Kennedy Bailey     Kody Halverson     Joshua Culver   -   ART 

 Mariah Myers    Reigan Grossnickle    Javin Holman    Imani Reels    Quentin Derrig     Tessa Carlson    Grant Behrens    Torionno Allen    Isabel Ceballos    Tawnie Beck     Amarah Sweeney    Arely Martinez   Stephen Sargent    Caden Towlerton   Macey Peterson   Sarah Adams Joselyn Ramirez    Talen Warland   Tavia Geilenfeld    Hunter Sandahl   -   MUSIC 

FEELHAVER 

 Tiffany Narber    Lilly Johnson    Jace Prather    Kaylynn Julius   Ashton Hage     Chase Kraft   Carter Nekvinda    Olivia Hamlow  Jalen Adams   

Alea Peterson    Kaitlyn Folsom    Evan Hage    Lainey Maehl   Tobin Herzenach   Adam Alstott    Tyson Lowe   Kelte Geopfert   Arionna Patterson    Melanie Butrick   Jalin Mosely  -  ART

Clair Thompson    Cade John     Kelee Geopfert    Carson Kahler    Gabby Armstrong    Tristan Barber   Lexie Brown    Alexander Hansen    Aubrey Jorgenson    Dakota Built    Ariel Carlson    Jordan Rial   -   MUSIC

COOPER

Aidyn Schultz    Naomi Alexander    Levi Evans    Caleb Caston    Taryn Preston    Devyn Rippentrop   Lawson O'Brien   Riley Edwards  Mia Anderson    Victoria Pavik    Rashia Barrett    Damarion Ross    Carson Werning    Darein Brookshire    Skyler Kozerski   Elleena Triggs  Riley Hanson    Logan Eddington   Alexis Hiracheta    Brayton Roberts   -   ART

Kaalon Naylor   Alisio Brock    Amelia Rake    Ella Moritz    Camron Winninger    Matthew Gardner    Brisa Garcia    Liam Daisy   Monterius Altman-Abrams   Brooke Hansen    Kailey Konvalinka   Laurynn Anderson   Emily Goodner   Jace Ulrich   Kole McMannus    Serenity Brown   Mayson Ellis    Ava Bair    Aliscia Habhab   Jadeon Slauson    - MUSIC

SAINT PAUL LUTHERAN

Cayci Bidleman     Tabitha Teske     Isaiah Caldwell    Landon Lunberg  -   ART 

Sayge Washington    Maleah Scherff    Lydia Verschoor     Zoey Possehn  -   MUSIC

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Kenneth Grey    Saryn Peed    Reagan Black    Brayden Danielson  -   ART 

Hannah Ribbey     Keaton Seehusen     John Murphy     Triston Bockoven -   MUSIC