2013-2014

VOCAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Senior High

Kameron Brown                    Alice Gaines    

Mary O'Connell               Tristan Sitzmann

Emma Stackhouse           Weston Dayton

Alexis Perrin                       Mary- Claire  Li

Jake Heidenreich              Leah Cosgrove

Sarah Benjamin                   Jake McEvoy

                  

Anna Bruen                        Emma Reeves

Bradley Baker                      Alex Jackson

Andrea Blocker               Latreesa Green

Jamie Harmon                         Cole Davis                     

INSTRUMENTAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Jacob Sande                        Jacob Meyer  Jake Duarte                          Joeli Koenig

Iris Piemann                      Adam Willerth

Julia Fletcher                       Leslie Loehr

Mary O'Connell           

Senior High

Jeremy Knudson                      Ali Paulson

Alex Graham                               Laci Parks

Alex Graham                          Alex Jackson

Jennifer Curtis                      Hankel Haldin

Bella Chou                           Payton Christy

Mariah Crouse             Tyler Alachniewicz

                              

VISUAL ART RECIPIENTS

Saint Edmond High School

 Madeline Baldwin      Myca Lee

Jill Salinas            Maric Salocker

Megan Slotten         Makenzie Hawley

Julia O'Brien         Jada Myers

Nick Doyle           

Senior High

Carlie Shing-Hon         Andres Cardona   Kallie Kloss               Megan Helgevold  Keaton Dornath           Amanda Korger

Kaitlyn Wiseman              

THEATER RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Clare Flattery         Jake Heidenreich

 Katie Ahlers      Callaghan Coleman  

Senior High

Ben Ahlers                     Madeline Ascherl

Tim Hatton                               Annie Laird

Dalton Holdredge                Natalie Dillon

James Curtis                       Jennifer Curtis

Allison Waychoff                   Maddy Craft

Rob Leigh                       Morgan Pratkelis

FDSH ORCHESTRA

 

Taylor Chansler      Brandon Trueblood     Emma Irving       Jaci Scott

Katarina Olson         Share Lankford

                         

Iowa Central Community College

VOCAL

INSTRUMENTAL

VISUAL ART

THEATER

Nick Dosland

Jade Green

Emily Garst

Anna Wulfekulhler

Courtney Skeens

Adam Haukap

Shanti Persaud

Jacob Amhof

 

                              

Dakota Demery

Melanie Philavanh

Daniel Peet

Chelsea Egger

Courtney Skeens

Samantha Lennon

Eddie Shimkat

Alex Sudbrock

                              

DANCE

Wes Stewart            Haley Loftin       Amanda Marlin          

Anessa Lawrence        Daisy Nottleman   

Mariah Bowman        Miranda Simpson  

Lois Guthrie McCoy

                              

Rebecca Gerdes

Kayla Swanson

Shelby Janssen

Jacob Bennett

Ica McMahon

Micah Levi

Trae Fistler

Sarah Kraft                        

Mayu Tsurata

Maricarmen Rivera

Cord McMahon

Ryan Crowl

Mitch Michelfelder

Linda Kloberdanz

Mark Tolle

April Lang

 

                              

Dylan Eigenberger      Sherry Gibbons

     Angela Sande      Nicholle Winter

                              

PHOTOGRAPHY

MIDDLE SCHOOL STUDENTS 

 FORT DODGE MIDDLE SCHOOL

Jacey Daniel    Katie Rushton    Jamie Lennon     Taylor Hartley    McKierra Harvey     Haddie Fritz    Keziah Henkleman    Brienna Evans

Riley Steinkamp     Noelle Johnson     Cole Pearson    Eli Asay   -   MUSIC

Dylan Dutcher    Bradley Hamilton    Taegan Ekis    Bridget Summers     Lauren Butler    Olivia Ferris    Holden Harrison    Gabby Estlund

Dallas Richardson    Lateka McKenney    Emily Asay    Angela Bass   -   ORCHESTRA

Austin Jorgensen    Kaydence Messerly    Kayla Smith    Kody Richardson     Geoff Astor    Olivia Bell     Austin Andrews    Zach Hamilton

Cole Hamlow     Jada Presswood    Bianca Bair    Taylor Willer    -  BAND

Matthew Anderson    Grace Rayman    Brooke Erickson   Tyler Martinson     Eva Baker    Abigail Adams    Anthony Wagner   Megan Fisher

Gracie Miller    Brennan Pott     Jeremy Browner    Sayer Tracey   -  ART

SAINT EDMOND MIDDLE SCHOOL

Kiana Touney    Luanne Xiao    Maxwell Brehm    Hannah Huss    Kelli Kersten   Devyn Scott    Sam Loerts    Madigan Peimann    Parker Oswald    Rene Cazares   Brianna Luke  Ann Touney  -   ART

Sean Flattery    Nick Lawler     Carley Halligan    Hannah Schaeffer    Parker Oswald    Elora Fierke    Jiho Han   Hannah Reynoso    Brianna Luke    Cade Naughton    Jack Stackhouse    Maggie Lennon    -  VOCAL

Hallie Ehn    Jocelyn Timmerman    Matt Kornder    Graham Mobley   Brock Stanek    Josie Huss   Korbin Brown    Ashley Nieland   Isabel Gruver    Amanda Richman     Ellie Wallace    Brooklin Border   -   BAND

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Cole Brown     Reagan Black       Luke Beckman   -  VOCAL

 Chloe Ulicki      Katie Smith     Megan Dawson    -   ART

Jacob Fiddelke       Andrew Barton     Zoe Fiddelke      -  BAND

SAINT PAUL LUTHERAN SCHOOL

Brooke Varland      Robby Benson      Jessica Deal      -  VOCAL

Trinity Possehn     Noah Rosalez      Alexiss Tussing    -  ART

Parker Heyerhoff    Grace Sweeney     Nelson Cook       -BAND

ELEMENTARY SCHOOL STUDENTS  

 RIVERSIDE

Tyler Markley     Ariayana McClellan     -  ART 

Nimiahn Cabbeli    Aubriegha Habhab       Vanessa Carlos-Aleman     MayKaylee Fistler       Abigail Derrig    Maggie Young  -   MUSIC

SAINT EDMOND SCHOOL

Nate Bishop    Cambree Lunn    Madison Heppele     Anna Kolacia    Brady O'Brien    Gabriella Luna    Lauren Gibb    Emma Baldwin  

Addison Schulte    Lucas Kornder     Noah Daniel   Elsie Hubbell    Brennan Heesch     Jessica Luna    Alyxis Mericle   - ART   

Brady O'Brien    Silvia Heldorfer    Kira Hansen     Josie Harvey     Jackson Calvert     Ava Underberg    Elias Kolacia    Bryn Lawton   Joseph Sanders    Blaine Brennon-Rowe      Maggie Flaherty     Samantha Smith    Andee Barwin     Klara Baker    Kennedy Flemming   -  MUSIC  

BUTLER

Heidi Ashenfelter    Kaylin Jensen   Kade Nielsen    Dillon Summers    Kaylene Klein    Heaven Walker    Brooklyn Pommer   Emma Rhea   Sophia Cervene   Remaliah Al-Hameed     Makinley Nore     Dalton Waychoff     Daisey Jones    Morgan Becker   Kennedy Colby    -  ART

Haydn Zuspann    Liam Trimbel     Kenyon Garrett    Jassanna Massat      Destiny Countryman    Connor Wood    Kaleyah Hurtt   Lexie Brown   Skylar Rowell    Alyssa Smith   Piper Stockdale   Rielyn Fleming    Lydia Gehlhausen    Colin King   Victor Calles     -  MUSIC

DUNCOMBE 

Trysten Naylor   Carlos Dickman    Grant Behrens    Kirstyn Garretson    Eli Elsbecker    Gracie Gochee   Aleah Urbina-Galvin   Jon Presswood   Jonathan Ortega    Reese Lemberg     Hulices Gutierrez    Jaylene Torres    Kaleb Bacon   Ivonne Serrano   Sam Guddall  -   ART 

Teagan Frank   Lucy Porter    Dru Ayala    Nicole O'Dell    Alex Dohrn   Jessenia Elias    Piper Walden    Grant Behrens    Zach Rutherford   Cael Mason     Nora Bockes    Jabek Dunbar    Leah Lundberg    Molly Ann Laird     Imani Reels     -   MUSIC 

FEELHAVER 

Brendan Newman    Jordan Rial    Abby Fridolfson    Leah Sandahl    Tori Garnica     Mina DeJong    Alexius Gilliland    Cade Johll    Michael Miller     Amaris Harris     Ava Wessels    Tristen Holst     Lily Johnson    Josh Jenison    Asia Jenkins    -   ART

Drew Tincher    Paige Lloyd    Liz Sorber    Jesetta Miller    Mya Johll    Logan Moench     Brady Major     Karch Smith    Hope Miller    Landon Bartlett    Allison Utley    Cael Johnson    Gracie Pineda     Cade Johll     MaKenzi Charlson    -   MUSIC

COOPER

Tessa Petersen    Micah Flaherty    Macy Brown    Levi Evans    Christian Miller     Mateo Ron    Krue Simonsen    Kearia Patterson   Degan Klindt   Kathryn Goodner     AvaLea Burns    Kael Keith     Zack Midting     Mackenzie Camden    Noah Ziegler   -   ART

Madelyn Iverson   Madeline Stephan     Mackenzie McIlrath    Ava Bair    Max Wooster     Tessa Peterson    Cael Pavik   Riley Edwards    Macy Brown    Tyler Eggett    Simeon Roberts    Aiden Scott     GwendaLynn Winkler    Nasharia Patterson    Clair Asay     - MUSIC

SAINT PAUL LUTHERAN

Ginger Bunda     Miranda Finnegan    Brandon Beckly   -   ART 

Gage Sanford     Lacey Larson    Emma Maschino   -   MUSIC

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Hannah Ribbey     Alex Alstott     David Smith  -   ART 

Kaela Ribbey      Tempest Armstrong     Deidre Moffitt    -   MUSIC