2016-2017

VOCAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Senior High

Kameron Brown                       Page Kinney

Jaci Taylor                                Max Wallace

Jake Heidenreich              Meghan Hanley

 Nick Simpson                    Jake Szalat

Megan Flattery              Rachel Sherry

Zephan O'Connor                 

Kearstyn Lennon          Grace Champagne   Annie Niemeyer                  Kane Freeman

Hyunah Na                          MaKayla Pingel

Gretta Leigh                            Luke Durand

Skylar Simon                          Malorie Tracy      

INSTRUMENTAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Nelson Cook                      Emma Gruver

Luanne Xiao                         Joeli Koenig

Jericka Fitzgerald               Keaton Peart

Emma Stuhrenberg           Max Wallace

Milena Naughton                Iris Peimann

Brooklin Border             Kameron Brown 

Senior High

Alex Dishler                              Shane Greve

 Brayden Peterson               Ashley Neavin

Lexi Hemann                             Kayla Smith

Hailey Sorenson                 Nick Martinson

Kayla Smith                              Karisa Meier

Brock Weber                             Ali Paulson                          

VISUAL ART RECIPIENTS

Saint Edmond High School

 Ryan Waller                         Alex Sanck

Samantha Brown          Aryton Peterson Madi Tarbox           Cynthia Echelberger Sydney Nelson                    Page Kinney

Nelson Cook

Senior High

Gina Kramer                     Justice Crooks

Elena Mora                    Faith Lawler 

Juliet Thompson               Hans Mustad

Kaydin Kazee                 Aiden Trimble

Chelsea Sayer            Megan Nebel

Hannah Renken                    Marley Lo

Noah Nafe                  Azaria Silvey

Brianna Evans               Althea Engman

Drake Miller

THEATER RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Madi Engels                    Rachel Blair

Hunter McCarville        Brant Reiling

Senior High

Annie Niemeyer                        Kylie Portz

Courtney Cordle                Tristan Earnest

Rafi Lim                           Chloe Vinchattle

Cate Hatton                     Antavion Adams

Max Halligan                            Annie Laird

Malorie Tracy                      Collin Ellsbury

FDSH ORCHESTRA

 

Cameron Larson     Autumn Kientoff-Brownfield      Jack Prentice

                         

Iowa Central Community College

VOCAL

INSTRUMENTAL

VISUAL ART

THEATER

Clare Flattery

Dakota Hall

Alarick Seuferer

Katie Gannon

Tyler Dahl

Alex Jackson

Jay Laupp

Sarah Browning

 

                              

Henry Besch 

Sienna Layne

Jacob Martens

Alice Gaines

Cassidy Janssen

Kristian Schofield

Patrick Vandenavond

Jarrett Delp             

Paige Lehmkuhl

Paige Mericle

Khanh Mai

Lindsey Curry

Guadalupe Baltazar

Peyton Sickler

Shelby Burns

Teresa Thomas

 

                              

Ethan Kipp

Andra Niles

Noah Peterson

Morgan Pratkelis

Austin Sorenson

Katie Gannon

Logan Greiner

Brittany Goeset

                              

DANCE

Kaylee Smith             Leah Lierman       Brooklyn Wendt     Chloee Narber    Kellie Nelson

Bailey Reynolds       Emma Simpson              Brandi Osborn 

                              

PHOTOGRAPHY

Teresa Thomas        Zane Torpy     Taylor Aquino   Makala Brinkley-Seitz            

                              

MIDDLE SCHOOL STUDENTS  

 FORT DODGE MIDDLE SCHOOL

Karch Smith    Wyatt Weiss   Keionna Crooks    Claire Asay    Dari Cook    Grace Cosciato    Claire Asay   Victoria Pavik    Reese Lemberg   Lydia Schiek    Alex Dohrn     Joey Kelley   -  VOCAL   

Kane Butrick   Jaylynne McDonald    Maloney Butrick     Maddy Major     Gwendolyn Winkler    Alexander Hansen   Matt Jass   Kate Irving    Camden Foster    Orion Larson   Kylie Reed    Grant Harrison   - ORCHESTRA   

Colton Hale    Reese Pederson     Allison Jordison    Braydon Porter     Macy Brown    Levi Evans    Hailey Miklo    Gloria Pineda   Emily Oliver  Ryan Madden    Katelynn Elsberry    Nathan Rethwisch -   BAND   

Camden Doster      Liberty Huffman     David Angeles    Kyrston Yoemans    Ellie White    Reese Pederson    Jasmine Lynem    Aja Jallow  Mackenzie Johnson   Alyvia Hout    Lexie Brown      Kennedy Bailey     Dakotah Greene    Haley Miklo  -  ART

SAINT EDMOND MIDDLE SCHOOL

Grace Kelley     Tyler McDowell    Emma Alstott    Ella Vratny     Silvia Heldorfer    Molly Myer    Clare Conrad     Brock Stanek    Sam Mericle   Riley Travis    Alejandra Hernandez   Kelli Kersten   -  ART

Denny Ehn    Kevin O'Connor    Valeria Cazares    Allison Dailey     Kara McGonegle    Alex Tiernan    Emma Alstott   Riley Steinkamp     Mya Neverman   Madison Reynoso     Isaac Larsen      Ella Vratny    -   VOCAL

Addison Schulte     Madison Reynoso    Caitlin Croonquist    Michaela Leiting    Brock Stanek   Maggie Strickland    Dennis Ehn   Kiana Touney   Isaac Larson    Caleb Schaeffer    Victoria Touney    JT Laufersweiler    Gabrielle Driscoll   Madison Hepperle    Alexandra Tiernan  Madelyn Stanek    Zach Lawler    Kaylynn Julius   -   BAND

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Deirdre Moffitt     Serenity Browfield    Morgan Nelson     -  VOCAL

Estella Moffitt       Jayne Macek     Emma Larsen  -   ART

Annie Lawrence     Cole Seehusen    Leon Cook      -  BAND

SAINT PAUL LUTHERAN SCHOOL

 Mya Johll    Zoey Posseen    Hannah Maschino     -  VOCAL

Shelby Smith     Emmie Fosseen    Omarion Zimmermann    -  ART

Leah Sandahl      Kate Tyre     Jocelyn Walters       -BAND

ELEMENTARY SCHOOL STUDENTS 

 RIVERSIDE

Paisley Smith    Jacob Gonzalez     Nicholas Davis     -  ART 

Mark Cook     Allie Humphrey      Evie Barlow   -   MUSIC

SAINT EDMOND SCHOOL

 Ellasyn Whitmore     Parker Bockoven     Ainsley Seltz    Cortney Diersen    Tessa Carlson     Kiersten Schumacher    Jack Webster   

Sophia Schlienz    Tatiana Martinez     Garrett Royster     Olivia Andrew     Elizabeth Tiernan  Nizel Garcia    Quintin Jaeschke   -   ART

Gavin Gillespie    Betsy Gruver    Vincent Driscoll     Grace Fuller     Briley SInger    Kinley Auten    Trayton Minnehan    Brayden Lennon-Meyer

Ellie Alstott    Landon Saathoff     McKenna Dillard     Sadie Hubbell    Olivia Bacon    Drew Temple     Tom Nguyen   -   MUSIC  

BUTLER

Brooklyn Gillihand    Athena Ricklefs    Keiarrah Brookshire      Jevon Vote     Kinsey Beckman   Brianna Jones   Zoey Balm   Chloe Hruska   Cameron Schmieder    Ashley Friesth     Emerson Lara    Landon Johnson    Hailee Elseberry    Leah Lynch   Ellie Hruska   -  ART

Jose Gonzalez     Isis Ferguson    Izaak Grayson    Reyna Prado    Kolton Tiernan    Tori Jakeman    Aileah Geopfert   Lium Powers    Kira Pearson    Lucia Contreras-Valdez     Riley Green-Shelton    Cienna Jones   Jamiya Sanders    Andrea Lerma   Madison Sullivan - MUSIC

DUNCOMBE 

Holly Schaffer    Vayda Dreke    Matthew O'Connor    Alexis Scott    Rory Schmalen    Andres Barrera    Selena Rubio    Amelia Stephan    Desiree Jones    Carlos Perez      Raleigh Klass    Ryan Patterson     Evelyn Bartels    Kamryn Gochee    Gabriella Castro   -   ART

Shamar Edmondson     Shaylynn Gjerstad     Bryce Philbrook    Macie Becker   Katie Mason    Tayden Taylor     Karmen Holmes    Dwight Penrod     Christopher Merida-Guillen     Emma Smith    Duane Fliehe     Ida Simpson    Syndal Castaneda Rogers    Kelly Perez Podriguez   Maddox Brown   -   MUSIC

FEELHAVER

Maddox Shirbroun    Charlotte DeJong     Ezrah Grall-Barkhaus    Maeleena Meyer     Mariah Myers     Blake Bartlett    Zach Palm    Ayva Foote

Faith Shirbroun    Taylin Conrad     Rihanna Myers    Aubriella Scherff    Olivia Daniel    Leif Hamilton    Ariel Charlson     -   ART

Maurice Rather     Ellsie Cole     Dakoda Mueller      Jaylin Cruz    Jiselle Donahe     Esmeralda Castillo    Lila Evans    Hunter Alkin   Drake Wertz     Allison Utley     Christian Stanley    Iris McAtee    Bentley Jones     Emma Lloyd    Simeon Roberts   -   MUSIC

COOPER

Rylee O'Brion    Kenleigh Simonson    Tru McBride     Maykaylee Fistler    Talina Alaniz     Greyson Hinds    Treason Naylor    John Phan   

Calliegh Zimmerman   Aubriegha Habhab     Kaylee Blunk    Sylvia Hagar     Noah Essman     Tessa Lyon     Addison Daniel   -   ART

Isabelle Lara    Sylvia Hagar     Aden Tjalsma     Sam Salvatore    Jessica Bringus     Kenna Eyer    Ryleigh Coleman    Tanner Peterson      Alec Johanson    Haleigh Holman    Janay Anderson    Taytum Lind    Brandt Lawler    Madelyn Davis     Adeline Eggett   -   MUSIC

SAINT PAUL LUTHERAN

Piper Elsberry     Eleanor Wenger      Alexis Watts  -   ART 

Paisley Mundie    Gavin Tyre    Lacey Larson   -   MUSIC

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Mya Zdrazil     Trinity Owen      Saryn Peed   -   ART 

Eliza McCullough     Avenlee Hayek     Claire Jeong   -   MUSIC