2015-2016

VOCAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Senior High

Katie Ahlers                      Zephan O'Connor

Megan Flattery                            Jake Szalat

Meghan Hanley                    John Woodruff

Nick Nordstrom                     Rachel Sherry

Jake Heidenreich                    Nelson Cook

Carley Halligan                    

           

Courtney Cordle                          Emily Asay

Kirsten Wendell                         Karisa Meier

Taylor Willer                     Fatma Mahmoudi  

INSTRUMENTAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Aaron Simpson           Michael Peterson 

Nelson Cook                           Jaci Taylor

Rachel Willerth                  Gage Touney

Molly Lennon                  Bayleigh Olsen

Brooklin Border                   Yeon Ju Kim

Kenzie Scacci                  Robert Flattery

Senior High

Seinna Layne                           Kylee Daisy

Natalie Cravens                 Cassidy Peters

Brock Weber                   Kirsten Wendell

Jenna Edgerton                    Brittany Eger  

Ali Paulson                              Karisa Meier

                      

VISUAL ART RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Rachel Blair                   Trent Woodhouse

Michael McCarville                  Nick Doyle

Katelyn Finnegan     Emma Stuhrenberg

Ty Nelson                          Ashley Halligan

Kaley Feser

Senior High

Gabby Estlund                  Luke Williamson

Fatma Mahmoudi                    Brayden Bell

Robert Benson                         Angela Bass

Sara Stephenson                 Tristan Earnest

Emma Stackhouse           Ashlynn Sullivan

Josie Blankenburg                Tommy Garcia

Trey Mosley                                  Zainab Illo

Olivia Mitchell                         Emily Estlund

THEATER RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Max Wallace                       Madi Reel

Rachel Blair                  Nick Simpson

Madi Engels

Senior High

Annie Laird                        Hannah Beshey

Olyvia Selby                      Landon Getting

Mary Perez                              Karisa Meier

Emma Reeves                        Morgan Cox

Chloe Vinchattle               Taylor Bratland

Tiffany Teske

FDSH ORCHESTRA

 

Bridget Summers              Lizzie Baker            Noelle Olmstead

                         

Iowa Central Community College

VOCAL

INSTRUMENTAL

VISUAL ART

THEATER

Jade Green

Alex Jackson

Riley Ballantyne

Dynastacius Collins

Sarah  Browning

Jamie Harmon

Dakota Hall

Alarick Seuferer

 

                              

Caalyn Loehrs Dowling 

Jacob Williamson

Amanda Propst

Chase Almond

Brian Scholl

Erica Knudson

Mackenzie Schwenke

Jessica Gunderson 

Vanessa Warland

Lindy Schroeder

Melanie Lambert

Paige Savery

Alexa Anderson 

Kasara Smith 

Anna Canning

 

                              

Jamie Harmon

Michael Coates

Tauni Sundermeyer

Tyler Dahl

Alex Jackson

Ethan Ledeboer

Jamila Shing-Hon

Clare Flattery

                              

PHOTOGRAPHY

Peggy Egertsen    Hinda Moritz     Shekenah Warrington      Siece Pearrson

                              

DANCE

Stephanie Hood     Tori Tomke     Emilee Johnson     Laura Martin      Kiah Oliver  

Naronne Cole      Teresa Green       Adam Somphanthabansouk

                              

MIDDLE SCHOOL STUDENTS 

 FORT DODGE MIDDLE SCHOOL

Katie Delaney     Claire Asay     Dallas Richardson     Alaina Porter  

  Reese  Pederson     Ellie White     Adam Pearson     Antavion Adams

Ryan Madden    Luke Vaughn    -   VOCAL

Kennedy Bailey      Asia Jenkins      Kolby Chounthirath     Bradley Hamilton    

Corbin Hanza     Claire Adams     Maddy Major     Chloe Cathcart      

Joshua Madden     Meadow Balkenende     Victoria Pavik

 Zachary Read     -   ORCHESTRA

Aaron Amhof    Allison Jordison     Josh Meier     Annalise Ward      Kyron Wilson

Carlos Jimenez     Kadyn Lunburg    Collin Granaham     Grace Tolliver    

Tory Bennett      Gracie Miller       Sydney Karr     -   BAND

Laney Maehl      Maloney Butrick     Kyston Yoemans      Skylar Simon        Ava Blair      Savana McMinn  

Gracie Miller     Geoff Astor      Lilly Benning      Kylie Reed      Josh Culver     Lola Messerly    -   ART

SAINT EDMOND MIDDLE SCHOOL

Joseph Sanders      Neely Nordstrom      Kelli Kersten     Josie Huss      Anna Kolacia      Mya McClain     Sean Flattery     Maggie Strickland

Jessica Luna      Grant Webster     Thorton Aljets      Nolan O'Connor    -   VOCAL

Alexandria Tiernan       Emma Alstott      Kiana Touney      Carson Holtorf      Kevin O'Connor     Brady O'Brien     Grant Heldorfer    Maggie Lennon     Sophia Willhoite      Claire Conrad      Naudika Mofle       Milena Naughton    -   BAND

Klara Baker     Zach Loerts     Monserrat Vega-Sanchez     Jackson Bemrich      Maddie Reynoso     Aleksandria Aljets     Olivia Kolacia

Maggie Strickland     James Orres     Aubrieona McLoughlin     Carson Holtorf     Luanne Xiao   -   ART

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Morgan  Nelson    Madison Vinchattle     Hannah Ribbey    -   ART

Lucy Seward      Elisa Macek      Brayden Danielson    -   BAND

Seth Hendrickson    Reagan Black     Zoe Fiddelke   -   VOCAL

SAINT PAUL LUTHERAN SCHOOL

 Emmie Fosseen      Rachel Sporrer     Gage Sandford   -    ART

Kate Tyre      Parker Heyerhoff         Hannah Maschino    -    BAND

Hannah Maschino      Brooke Varland     Miranda Finnegan   -   VOCAL

ELEMENTARY SCHOOL STUDENTS 

 RIVERSIDE

Gage Hepp     Ryland Smith      Izzy Lara     -  ART 

Lydia Cowell      Kierstyn Schild     Maddox Shirbroun  -   MUSIC

SAINT EDMOND SCHOOL

Ava Bradley    Mackenzie Halverson    Haley Evans   Josie Harvey     Kara McGonegle     Bennett Nekvinda    Lizzie Tiernan    Max Webster   Lily Allison    Andee Barwin     Cora Anderson    Olivia Bacon     Aneliese Mendez    Samantha Smith    Neveah Dencklau   -  ART

Parker Bockoven    Cristina Tuy    Ella Passow     Tessa Carlson     Denny Ehn     Dorian Donchev    Hannah Lukehart    Hadley Oswald    Zach Rossmanith    Thomas Ehn     Chloe Palmer     Andrea Reedy     Quinton Jaeshke     Zach Midtling   -   MUSIC

BUTLER

Cienna Jones    Brek Pingel    Blake Seeman    Quetzel Mora     Miguel Wildt     Aubrey Rees    Paizley Jondle    Sam Davidson   Amia Maggette   Alexis Mauer     Nicole Griffin     Lucas Reimers    Kearsyn Hauswirth     Carter Woodruff     Monwella Stoeckel   -   ART

Jaylynn Tague    Brooklyn Kaloupek     Addison Loseke     Josh Jass    Delilah Ayala      Blayre Habhab     Tayviarra Phillips     Zoey Runyan Brylea Prince   Sydney Gebers     Charlotte  Breeser     Noe Gonzalez      Brayden Buttz     Trice Jackman     Lyndi Erickson   -  MUSIC

DUNCOMBE 

Leah Mills    Jennifer Prado     Reyna Prado    Dionyeria Altman-Miller     Michael Burnell     Ellie Estlund    Tailin Whytus    Gianna Zimmer   Carolos Elias    Dru Ayala     Tevaeh Vandivier     Jillian Cook    Trysten Naylor     Arthur Lund    Naomi Newsome-Wheat   -   ART

Selena Rubio   Cal Pederson   Trysten Naylor    Mylee Lofton   Jordan Cerwick   Kayd Sweeney   Breanna Kalvig   Linnie Pratt   Jakob Anderson  Annabelle MacRunnel   Ty'Jerrian Jones     Jennifer Merida-Guillen     Kamryn Gochee    Jesus Hernandez   Gavin Doebel  -   MUSIC

FEELHAVER

Melora Osai     Ezrah Grall-Barkhaus   Mina DeJong    Ariel Charlson    Ezequiel Pineda    Brody Maehl    Xander Fridofson   Drew Tincher   Tristan Barber    Drayton Miller    Cairah Watters   Taylor Charlson    Miguel Summers    Ryliegh Johnson   Kane Butrick   -   ART

Grace Kraushaar    Alex Beekman    Nathan Zaouch    Brady Major    Lilly Johnson    Lila Evans    Maddisen Hoshaw    Tyler Lawrence   Derrick Smith    Amelia Baumann    Easton Minkoff    Temperance Waldner    Donovan Habhab    Ella Sanders    Jessica Martinez   -  MUSIC

COOPER

Savya Sirigireddy   Bo Marsh    Liberty Sanders    Ashlyn Wils    Shaphan Cheaton     Hope Dana     Evelyn Deal    Maggie Young    Jaxon Price Briley Frank     Caleb Huss     Jayden Stanley    Isabel Bachman    Chloe Darby     Iris Hruska   -   ART   

Nolan Arends    Amelia Stephan   Liberty Sanders    Joseph Bair    Halle Austin    Avery Fuller     Jayde Naeve    Ashley Schaffer    Ashley Lawler  Dylan Lincoln    David Kauwe     Zander Jones     Katie Reisner    Ben Davis     Hannah Vinsand   -   MUSIC

SAINT PAUL LUTHERAN

Ginger Bunda    Audra Sells     Isaiah Caldwell    -   ART

Claire Simpson    Ember Collins     Emma Davis   -   MUSIC

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Sadie Shields    Anthony Pollash     Alexis Hendrickson    -   ART

Abby Cook     Kaela Weston     Mercedes Boone    -   MUSIC