2017-2018

VOCAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Senior High

Brooklin Border              Hallie Ehn

Maggie Lennon              Maggie Conrad

Jill Cosgrove                   Meghan Hanley

Sydney Engles               Rene Cezarez

Michelle Waller             Cade Naughton       

Joey Kelley                   Keziah Henkelman

MacKenzie Sharpe            Audrey Cave

Josh Meier                     Eli Asay

Olivia Kester                       Joley Bird

Brayden Bell                  Tristan Isaacson

Cayci Bidleman                  Alicia Reed

INSTRUMENTAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Luanne Xiao                    Hallie Ehn

Zoe Assadipour         Madigan Peimann

Katie Finnegan               Maggie Lennon

Morgan Border               Aaron Simpson

Nelson Cook 

Senior High

Kayla Smith                        Alex Dischler

Julie Thompson            Malorie Tracy

Bryor McCuddin               Jamie Lennon

Lexi Hemann             Annie Niemeyer

Katie Rushton                        Rinoa Lund

Kaydence Messerly     Aaliyah Warland                    

VISUAL ART RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Senior High

Jomar Besande          Ty Smith

Ethan Lursen    Cole Savery

Katie Julius           Emma Hergenreter

Bennett McCarville    Carter Croonquist

MaKayla Allison

THEATER RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Jake Szalat          Natalie Nordstrom

Sean Flattery              Jed Tracy

Aaron Simpson    Jacquelynn Oberg

Brooklin Border    Megan Hanley

Nicholas Martinson                Isaach Tripp

Elora Fierke                        Lauren Hade

Nicholas Reeck                Cheyenne Long

Keziah Henkelman              Caitlin Grogan

Trey Mosley                      Micaela Howard

Brookelynn Hemrick        Brooklyn Bailey

Logan Finowski                       Kyera Kirk

Jesus Molina                        Savion Wheat

Kyria Colby                        Jasmine Lynem

Senior High

Jacob Laird                     Josh Meier

Grace Champagne     Sawyer Springer

Anya Hamilton             Hannah Reynoso

MaKayla Pingel               Karisa Meier

Joey Kelley                     Katie Parsons

Collin Ellsbury              Courtney Cordle

FDSH ORCHESTRA

 

Lauren Butler                  Adyson McKinney               Bradley Hamilton

                         

Iowa Central Community College

VOCAL

INSTRUMENTAL

VISUAL ART

THEATER

Benjamin Chavers

Shantell Rasty

Austin McNeeley

Elizabeth Chavers

Calvin Clark

Anna Ingalls

Hunter Johnson

Samantha Cordero

 

                              

Samantha Cordero

Kylee Shannon

John Owens

Jessica Egesdal

Andrew Schertz

Brian Sleeth

Brayden Peterson

Jason Stuart 

Mikayla Hennigar

Megan Steinbrink

Nailea Valdivia

Teagan Arfman

Aubry Salgren

Autumn Perreault

Ashlyn Weidauer

 

                              

Ryan Douglas

Nick Nordstrom

Calvin Clark

Jonathon Schaffer

Daulton Rokes

Nathan Bentz

Hannah Amhof

Natthanial Devick

PHOTOGRAPHY

Noah Keolauni     Rachel Suhr              Siece Pearson     Jordan Bourque

                              

DANCE

Tiffany Thompson    Zoey Aune              Kristen Rapp     Jessie Neeley   Kaylee Smith

Makenzie Schoop      Karrina Laugen     Morgan Greif

                              

MIDDLE SCHOOL STUDENTS  

 FORT DODGE MIDDLE SCHOOL

Tristen Holst       Caron Hulsebus      Aaron Amhof     Alex Dohrn        Wesley Kraushaar     Camden Doster        Grace Casciato    Rylie Reed    Ella Champagne      Daniela Castillo       Kathryn Delaney      Malaney Butrick    -  VOCAL

Claire Thompson      Carter Anderson       Lilly Benning      Meadow Balkenende       Hunter Richardson    Lilly Johnson    Keaton Nichols   -   MaKenzi Charlson      Lucy Burch     Gwendalynn Winkler      Joshua Madden     Corbin Warland  - ORCHESTRA   

 

 

Mariah Myers      Briley Frank    Reese Pederson       Tori Mora       Tanner Teske     Michael Wagner     Levi Evans     Shyann Stein            

 

 

   Jayden Lennon        Ezequiel Pineda        Makenna Kammerer      Matthias Hippen   -   BAND   

Tatiana Brookshire      Madison Sullivan       Maridawn Jones      Grace McCollum       Mackenzie Johnson     Sydney Palm     Carsyn Zehr     Hannah Drummond     Saniyah McMahon      Addison Roe     Britta McCollum      Jalen Adams     -  ART

SAINT EDMOND MIDDLE SCHOOL

Katherine Dawson     Nevaeh Dencklau       Ashlyn Headlee      Valeria Carzares      Annabell Wolff    Miguel Martinez     Sophia Willhoite      Connor Malinger    Delaney O'Connor    Kara McGonegle      Ignatius Kirby     Ella Berry   -  ART

Tessa Carlson     Amber Aljets      Anna Kolacia      MyaMcClain       Luke Royster      Leo Ehn        John Nemmers       Zach Lawler            

Briley Singer    Zach Midtling      Drew Stanek      Noah Simpson    -   VOCAL

Hamin Park       Maddison Hepperle        Emma Alsott         Brogan Lennon-Meyer       Gabriel Driscoll        Alexandra Tiernan     Brady O'Brien       Breanna Bethke        Silvia Heldorfer       Madison Reynoso      Clare Conrad  -   BAND

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Emily Chichester         Alexa McHone         Brooke Evans    -  VOCAL

Mercedes Boone       Kenneth Grey        Brooke Evans  -   ART

Leon Cook          Annie Lawrence       Cole Seehusen      -  BAND

SAINT PAUL LUTHERAN SCHOOL

 Miranda Finnegan      Lacey Larson         Gracie Gaudet     -  VOCAL

Jocelyn Walters       Tiffany Garber          Megan Gallegly    -  ART

Maleah Durand        Omarion Zimmermann       Malorie Ort      -BAND

ELEMENTARY SCHOOL STUDENTS 

 RIVERSIDE

Evelyn Froisland        Natalie Beckley       Isaiah Lawrence     -  ART 

Eliot Naeve        Rosa Lemus        Gunner Doolittle     -   MUSIC

SAINT EDMOND SCHOOL

Allison Crimmins      Ella Dencklau     Alaina Neuberger       Brayden Lennon-Meyer        Sophia Dutcher      Lauren Scott     Ella Vandi    Nalin Lee    Chloe Palmer       Thomas Knobbe      Samuel Nation      Woo Inn Kim     Shiloh Julius    Nina Smith     Alexander Wirtz  -   ART

Carson Kruthoff     Kiersten Schumacher       Ethan Cibert      Aidan Reel      Lucy Midtling       Paxton Foreman    Ellasyn Whitmore       Owen Rutherford    Sophia Schlienz    Jakob Koopman    Mark Crimmins   Leia Hruska    Shiloh Julius    Morgan Lewis    Meeritha Bhooma  - MUSIC  

BUTLER

  Brookelyn  Tew      Rylan Hewett     Jeremiah Joseph     Trace Rial     Kearsyn Hauswirth         Aria Brown   Chelsie Thompson     Eli Pritchard   Luis Hernandez     Mattox Cahill   Marley Coulter    La'Nasia Gully    Macy Eckley     Tamara Hamilton-Nightthunder    Addison Weiss  -  ART

Matilda Breeser      Jamarco George     Mason Zuspann      Issaic Fischer       Emma Mckibban      Maddison Moore    Conner Jones     Rylan Lara      Rhianna Myers     Lexi Lindner    Peyton Nelson      Carter Ashton    Reggie Pederson     Teagan Loots    Makinley Nore    - MUSIC

DUNCOMBE 

Phoenix Wadsley    Austin Carmody     Zahmaria Jensen-Gully    Amaria James      Emma Estlund      Emily Merrill      Lindyn Schulte      Chloe McAvinue     Talia James      Eliut Galvan    Brenley Wertz    David Morton     Andrea Martinez-Urbina    Madden Bailey   Alexis McMahon- ART  Jace Burns    Branden Robinson   Selena Rubio    Syndal Castaneda Rogers    Drake Sisneros        Lukas Terranova      Melissa Ferman     Alexandria Biddle      Duane Fliehe   Domanick Norris     Jacen Carlson      James Schade      Jessie Leyja       Paisley Liska       Arriya Cabbell-Burton  -   MUSIC

FEELHAVER

Rylan Burch   Olivia Brockman     Serenity Feldmann    Karly Reynolds     Jaxson Dencklau     Taeva Clayton    Shayley Butrick     Jillian Leman  Laila Grantham    Taylor Charlson    Prya Hankinson-Avila     Payton Walter    Ellsie Cole     Taymir Hopson    Breyer Feeley    -   ART

Melena Osai    Holden Doster     Ella Scherff   Culin Lloyd     Abigail Casciato      Lylah Hill    Jonathan Casciato     Evan Tolliver    Justin Simmon     Charli Darensbourg     Tyler McKenzie    Brogan Miller     Anna Vasquez     Nylah Archie    Braden Kammerer   -   MUSIC

COOPER

Ethan Tjalsma      Jonathan Lockner    Zach Palm     Jayden Stanley     Liberty Sanders      Muhammad Mudsar     Lydia Cowell   Sawyer Parcel  Zak Jorgensen     Isabel Bachman    McKenna Sanders    Rylee O'Brion     Caleb Huse    Evelyn Deal    Michael Stevens   -   ART

Miles Sanders    Brylee McClintock     Sydney Carver     Parker Frank     Max Gray        Allison Birkett    Kinley Walker       Jacob Hunter     Joshua Beekman      Hannah Berry       Jayden Walker      Emerson Pender    Avalee Eyer       Abigail Smith       Drew Essman   -   MUSIC

SAINT PAUL LUTHERAN

Brennen Stickrod     Charvi Patel       Margo Harman  -   ART 

Reeve Wood     Kylee Thackery     Claire Simpson    -   MUSIC

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Elijah Lawrence     Avenlee Hayek      Jeremiah Chichester   -   ART 

Claire Jeong       Sadie Sheld       Elyza Grey     -   MUSIC