2018-2019

VOCAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Senior High

Brady O'Brien                      Hallie Ehn

Rene Cazares                      Zoe Assadipour

Mya McClain                        Kacey Kruthoff

Jed Tracy                              Erin Flattery 

Sydney Engels                   Michelle Waller

Hannah Drummond                Victoria Pavik

Claire Asay                     Madison Vinchattle

Rylie Reed                             Reagan Black

Cole Hamlow                            Olyvia Selby

INSTRUMENTAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Emma Alstott                 Maggie Lennon

Jack Stackhouse            Aaron Simpson

Clare Conrad              Maggie Strickland

Luanne Xiao                  Colin Croonquist

Brady O'Brien                           Hallie Ehn

Madigan Peimann             Korbin Brown

Senior High

Austin Andrews                  Reagan Black

Nehemiah Hippen           Jordan Martin

Hannah Gebers            Annie Niemeyer

Kirsten Wendel                     Rylie Reed

Alexis Habhab                    Isabel Gruver

Madison Vinchattle               Josh Meier

VISUAL ART RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Avery Galles                    Sydney Engles

Michelle Waller           Cameron Brown

Brea McNeil                       Kelli Kersten

Leah Neverman      Cadence Stanberg

Ella Vratny

THEATER RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Emma Alstott           Sydney Schulte

Lilly Kolacia                Valeria Cazares

Sydney Nelson       Carlee Rautanen

Avery Galles     Jocelyn Timmerman

Grant Webster           Emillian Garcia

Abby Landwehr          Rene Cazares

Senior High

Deante Bolden                   Akeylah Wilson

Dakota Greene                   Bethany Pyland 

Aubrey Davis                        Aiden Trimble

Ty Williamson                          Hallie Rude

Olivia Pattison                          Jerri Evans

Makinna Johll                    Jersey Summers

Seth Neumann                   Blaine Attebury

Lucy Seward                        Robbie Benson

Sabryn Myers                   Mason Bockoven

Senior High

Katelyn Ganzeveld              Ash Wacholtz

Naima Nantele                    Nathan Hayes

Kylie Portz                        Akeyhah Wilson

Sawyer Springer             Isabel Beekman

Chloe Vinchattle                      Josh Meier

Keziah Henkelman     Grace Champagne

FDSH ORCHESTRA

Cameron Larson                  Joshua Culver                               Victoria Pavik

Iowa Central Community College

VOCAL

INSTRUMENTAL

VISUAL ART

THEATER

Daniel Johnson

Cameron Swanson

Samantha Carroll

Eriana Howard

Elizabeth Chavers

Dart Dohrn

Zeke Ledbetter

Olivia Mitchell

 

                              

Leon Urias

Fernando Salazar

Michaela Henry

Natalie Baack

Brittany Eger

Mariah Fails

Connor Pruismann

Jasmary Erazo

Abelina Escalante

Emily Crowley

Ashlie Van Deest

Morgan Brunt

Adrianne Hilts

Chiara Catigbe

 

                              

Zoey Aune

Dart Dorhn

Jamison Gibson

Emily Schaffer

Anna Ingalls

Brooklin Border

Michael Coates

Kilei Gunderson

PHOTOGRAPHY

Karinna Laugen       Irasemma Gonzalez     Jenna Neuman      Kevin Thayer

                              

MIDDLE SCHOOL STUDENTS  

 FORT DODGE MIDDLE SCHOOL

Meah McCaleb    Darylinn Cook   Grace Tolliver    Owen Hamlow    Zohara Dueker     Drayton Miller    Aaron Amhof    Kearsyn Hauswirth    Drake Wertz    Sydney Gebers     Andrew Calderon   -   VOCAL

Abigail Casciato    Brady Major     Josie Novencido      Drayton Martin-Hagan    Kole Rhea    Emma Smith    Hannah Vinsand    Tessa Lyon    Kennedy Bailey    Adrian Donchev    Christian Sayer    Logan Schwieger    - ORCHESTRA   

 

 

Mina DeJong      Addison Roe      Kaivyone Williams      Kyle Lumsden       Drew Essman     Arthur Lund      Ralston Krug     Evan Potter              

Katherine​ Delaney     Grace Behrens    Molly Laird    Levi Evans   -   BAND

Brooklyn Barlow    Ariel Charlson    Josie Novencido    Madison Pommer    Ethan Bloom    Leia McAvinue    Katie Rodamaker     Jase Madison     Lyndey  Maehl      Tobi Draper     Britta McCollum  -    ART

SAINT EDMOND MIDDLE SCHOOL

Meeritha Bhooma     Madison Hepperle     Joseph Dawson     Anthony Clavey     Madison  Reynoso     Alivia Torkelson    John Nemmers    Addisyn Schmitz     Sara Ramthun       Cade Westerhoff     Bayleigh Angerman     -  ART

Jonah Carlson     Katie Dawson     Kara McGonegle     Klara Baker     Faith Shirbroun     Lauren Gibb     J.T. Laufersweiler     Alexandra Tiernan     Thomas Knobbe     Christopher Lacina     Zach Midtling     Jenny Berte    -   VOCAL

Jacob Moore     Luke Royster     Ellie Driscoll     Madison Reynoso      Madison Hepperle      Hongah Kim     Hamin Park    Josie Harvey     Alexandra Tiernan     Landyn Dencklau      Michaela Leiting     Kevin O'Connor   -       BAND

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Emily Chichester           Levi Odor       Anthony Pollash    -  VOCAL

Anthony Pollash      Aliyah Carlson        Abby Cook  -   ART

Emily Chichester      Annie Lawrence       Leon Cook      -  BAND

SAINT PAUL LUTHERAN SCHOOL

 Kylee Thackery     Paiton Richman      Malorie Ort   -  VOCAL

  Kale Friedrichs      Piper Elsberry        Omarion Zimmermann  -  ART

Brennen Stickrod           Ginger Bunda        Lacey Larson        -BAND

ELEMENTARY SCHOOL STUDENTS 

 RIVERSIDE

Cora Lansing       Trevor Mosley      Maelynn Foval      -  ART 

Selena Garcia     Christian Thorne      Micah Cole     -   MUSIC

SAINT EDMOND SCHOOL

Maurynn Grell   Gavin McClain    Adelyn Bangert    Irene Song    McKenna Kvale     Jaycee Arnold   Wooin Kim    Grace Crimmins    Evie Heldorfer    Lexie Grim    Liam Dencklau    Aaralyn Minnehan    Ella Dencklau    Luke Lien    Mackenzie Halverson -   ART

Jaycee Arnold    Kayson McNeil     Julio Galvan    Ashlyn Swisher    Mackenzie Halverson    Gohith Bhooma   Paisley Webb   Mady Licht    Max McQuillen   Evie Heldorfer     Jonathan Bedel    Ava Marie Kirby    Carston Smith    Alex Bouma    McKenna Kvale   - MUSIC  

BUTLER

 Millie Potts    Jaxen McNeil    Harley Grove    Kaylie Guthie    Colin Appler     Ashlynn Kinseth    Maurice Rather    Maddy Potts   Ivy Laird    Charlotte Breeser    Natalie Beckley    Jose Suriano Elias    Skyla Robeson    Brock Nelson   Lily Nauta  -  ART

Ayson Canto    Christopher Edwards   Maurice Rather    Keylin Suliano Elias     Elianna Napier-Garcia    Eva Johnson   Armondez Mosley-Clark Nolan Lawler    Ronan Gifford   Ky'Mariana Mosley    Zoey Shelton   Emilio Cardenas    Connor Jones    Blayre Habhab   Ronan Gifford - MUSIC

DUNCOMBE 

Ruthie Vinson   Ja'Nique Price   Jillian Matton   Malachi Harvey    Maleah Landfair    Adalynn Moore   Emiren Thompson    Allison Parker    Tyler Boone   Madison Carmody    Coraline Stephan   Madisyn Smith   Sofia Mejia Guillen   Miura Novencido   Taylor Cote     - ART 

Sofia Blanco    Amaryana Cole    Kimber Davies    Gabriella Petersen    Alexis Gray    Samyiah Neither    Tycion Thornton    Ida Simpson   Grant Maxson   Patrick Clay     Janica Clark   James Kavanaugh    Mason Dornath    Javarion Shivers    Cecilia Sanchez  -   MUSIC

FEELHAVER

Tyron Campbell   Leo Grantham     Naijsha Althman    Lavin Crouse    Tristin Stein    Olivia Archibald    Gabrielle Owens   Iris McAtee     Aubrey Alstott    Julian Cook          Isabella Westfall-Gonzalez   Daphne Groff   Breckyn Ulrich    Brody Maehl   Cullin Lloyd     -   ART

Everett Hill     Zoey Bell   Shayley Butrick   Easton Minkoff   Olivia Daniel    Grayson Hoshaw   Breylin Feeley   Alindia Bass   Naomi Zaharia   Sevy Redel   Brynley Offerman   Leo Grantham   Jonathan Casciato   Jeremy Castaneda   Ella Johnson   -   MUSIC

COOPER

Tommy Lennon   Alex Centeno   Eden Horn   Sawyer Parcel   Taylor Charlson    Emerie Horn   Camille Banks    Jothan locker   Jayden Stanley Allison Behrens    Connor Naber   Muhammad Mudsar   Frankie Mendez   Addison Davis    Zofia Wacholtz -   ART

Kinley Forbes   Landon Waynar   Brooklyn Lamourex   Kasyn St. John    Brek Pingel    Clara Heck   Kiley Swanson   Jake Pingel   Nicole Nutt   Isabella Adams    Brecken Gambill   Madison Le   Leah Myer   Caleb Huse    Tanner Peterson    -   MUSIC

SAINT PAUL LUTHERAN

Margo Harman       Kane Garber       Mikaila Tran  -   ART 

Max Judson      Emmersyn Peters      Ryon Tran    -   MUSIC

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Hannah Heath     Raelynne Becker-Brady      Addison Hays     -   ART 

Mason Nelson    Jace Bockoven     Miah Heath      -   MUSIC