2020-2021

VOCAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Senior High

Britta McCollum                      Darylinn Cook

Hayden Eddington                 Gracie Miller

Camden Doster                      Chloe Jessen

Michael Miller                      Matthew Anderson

Sol Birkey                                 Katherine Berry

Michael Wagner                        Rylie Reed

INSTRUMENTAL RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Hallie Ehn                    Maggie Lennon

Clare Conrad            Maggie Strickland

Isaac Larson              Kara McGonegle

Senior High

Ben Meyer                                 Josh Meier

Nathan Rethwisch                    Kate Tyre

Britta McCollum                      Abby Meyer

Makenna Kammerer             Brando Sayer

Grace Tolliver                   Jayden Charlson

Isabel Gruver                         Reagan Black

VISUAL ART RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Daisy Russell                       Sophie Dooley

Sydney Schulte                    Sam Bohan

Emillian Garcia                    Alyson Nieland

Zach Loerts                            Lilly Kolacia

Lucas Kornder

THEATER RECIPIENTS

Saint Edmond High School

Lilly Kolacia                    Maddie Reynoso

Rylie Steinkamp            Sydney Schulte

Emma Davis                     Sophie Fuller

Clare Conrad                        Alex Tiernan

Jordyn Putney                   Emma Alstott

Ella Vratny                         Gracie Harvey

Senior High

Olivia Stiles                Omarion Zimmermann

Jace Prather                    Mason Richardson

Arely Martinez                 Madison Pommer

Alexis Romero                  Cooper Johnson

Jackson Shimkat                 Hailey Miklo

Senior High

Moira Buie                   Brayden Schmieder

Reagan Black                      Gracie Miller

Sol Birkey                             Lilly Johnson 

Logan Hamilton                Josie Novencido

Josh Meier                          Isabel Beekman

Joey Kelley                         Sawyer Springer

FDSH ORCHESTRA

Corbin Warland                Logan Schwieger                Anna Marxen

MIDDLE SCHOOL STUDENTS  

 FORT DODGE MIDDLE SCHOOL

 VOCAL - Conrad Greathouse   Mina DeJong   Claire Thompson   Hope Alstott   Braden Kammerer    Madison Sullivan   Amelia Stephan   Owen Hamlow    Wesley Kraushaar

ORCHESTRA - Jersey Pallos   Kearsyn Hauswirth   Abigail Casciato   Amelia Stephan   Bentley Jones   Brek Pingel   Zuri Roe   Brady Major   Joshue Townsend   Dyanna Williams   Alondra Villatoro

BAND -Oseas Lopez Juarez   Emily Hauswirth   Maria Benedict   Jayden Lennon   Zoey Balm   Conrad Greathouse   Zain Rowe   Madeline  Stephan   Damien Yeoman   Jayden Prather   Jillian Leman   Wesley Kraushaar

 ART - Cienna Jones   Alivia Klepsteen   Jose Marcelino Antonio Jr   Kaleyah Hurtt   Charlotte DeJong    Sam Moser   Gracie Harvey   Serenity Brown   Sawyer Parcel   Ronan Gifford   Brielle Crouch   Kali Thomas

SAINT EDMOND MIDDLE SCHOOL

ART -Elizabeth Grover     Cooper Marxen   Alyssa Elbert   Merayna Valdes   Kearsyn Castro   Nora O'Connor    Jamison Baker   Jonah Carlson   Cora Anderson

VOCAL - Owen Marshall    Sophia Schlienz   Lucy Midtling   Gracie Rial   Betsy Gruver   Lilah Reed   Max Webster   Cooper Marxen   Emily Scott   Jacob Nieland   Aianna Kirby   Grace Winkel

BAND - Laila Hickey   Chloe Palmer   Ava Underberg   Luke Royster   Matthew Crimmins   Alex Leiting   Manuela Rodriguez   

Cecilia Galvan    Thomas Ehn   Jacob Nieland   Lucy Midtling   Liam Shannon

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Avenlee Hayek     Kaylee King    Miah Heath   -  VOCAL

Avenlee Hayek -   ART

Anna Lawrence     Elijah Lawrence   Emily Chichester    -  BAND

ELEMENTARY SCHOOL STUDENTS 

 RIVERSIDE

Harriett Price       Mazie Hayes    Novalee Owen     -  ART 

Cael Fraher    Harriett Price     Kailys Ayala     -   MUSIC

SAINT EDMOND SCHOOL

Lucy Lynn   Jewel Winninger   McKenna Fevold   Natalie Lopes   Adelyn Bangert   Hank Flattery   Haylee McLaren   Brady Temple   Emily Otto   Logan Hanson   Poppy Fox   Madison Makuch   Elizabeth Pokomy   Kayson McNeil   Ellasyn Whitmore-   ART

Lincoln Pearson   Liam Schumacher   Ben Tofilon   Mark Crimmins   Kiersten Schumacher   Gemma Gubbels   Kylie McGonegle   Mikaila Tran

Dylan Eslick   Julio Galvan   Grace Anderson   Harper Lockner   Piper Shirbroun   Anna Song   Leon Tran  - MUSIC  

BUTLER

 Faith Montgomery   Hayden Orth   Blaine Smith   Lexi Froisland   Gabriel Brady   Ava Anderson   Janessa Willaims   Calli Bird   Brenley Wertz

Dillan Alcazar   Kira Johnson   Caleb Mobley   Harmoni Owens   Vincenzo Lacina   Aavae Rogers - ART

Brandon Seals   Ethan Trevino   Ashtyn Sassman   Emma Loseke   Madison Romero   Carter Bjorkland   Jaxen Pennington   Aliviya Echevarria   Kelsie Klepsteen   Payton Gilbert   Armani Bell-Kirby   GraceLynn Hayes   Trigg Jakeman   Keyara Thelen   La'Nasia Gully - MUSIC

DUNCOMBE 

-Jerzey Cruz   Oaklyn Conrad   Karter Gailey   Terrane Washington   Mark Schmalen   Myles Bolton   Drake Brookshire    Catalina Vasquez   Ali Hudson   Kyler Denman   Alivia Griffel   Ty'Raiya Foy   Tyson Rurup   Onika Acosta   Mykel Benedict - MUSIC  

  Dominic Stennis   Kastella Levering   Brayla Baughman   Onika Acosta   MiaBella Johnson   Marlie Chase   Lauryn Parket   Francisco Chilel- Chavez   Lanxtynn Shute   Lauren Schelle   Ricardo Cardenas   Tayanna Shivers   Catalina Vasquez  Cody Gonzalez-Hull   Tanner Davies-ART

FEELHAVER

Ellie Adams   Scarlett Zaharia   Emri Minkoff   Abigail Munden   Maddox Shirbroun   Alessandra Cotta   Faith Mason   Olivia Archibald   Issac Cerwick   Liam Kraft   Mia Greiner   Kliegh Seltz   Thea Castaneda   Emily Merrill   Ryland Smith   - ART

Bodin Dencklau   Rees Wegener   Blakely Maehl   Ava Greiner   Brogan Miller   Drew Vonsak   Lynley Larson   Everett Hill   Lylah Hill   Lucas Davis   Harper Schillerstrom   Jaylah Lundberg    Wesley Vonsak   Jaxton Nelson   Iris McAtee -   MUSIC

COOPER

Lindsey Naber   Mac Marsh   Kortlyn Caston   Issabelle Stickrod   Jaxxon Gurnett   Rylie Ewing   Elianna Whittington   Brynlie Schnell  Braelyn Townsend   Karen Johnson   Tuck Gale   Jeddiah Clute   Maren Mickelson   Jasper Presswood   Keagan Brown  -   ART

Bennet Clayton   Lucy Dolph-Pamerin   Joey Salvatore    Alex Guddall   Finley Armstrong   Ariel Wilhelmi   Aubriella Lyon   Tommy Lennon   Prya Hankinson-Avila   Adrik Smith   Kaidence Wheat   Melody Nelson   Alleyah Jordan   Perla Gutierrez   Abagail Bittner    -   MUSIC

COMMUNITY CHRISTIAN SCHOOL

Wyatt Anderson    Lydia Hughes   Addison Hays -   ART 

Addison Hays   Raelynne Becker-Brady   Jeremiah Chichester   -   MUSIC

Emma Davis                            Mara Shannon

Miranda Finnegan                     Ruihui Xu       Denny Ehn                             Kevin O'Connor

Grant Webster                        Sydney Engels

Maya Neverman                   Addie Schulte

Jordyn Putney                  Maggie Strickland

FD Dodger logo.jpg
CCS logo.jpg
gaels logo.jpg
Webster City Community School logo.jpeg
St Thomas Middle School Zoie, Max, Grays
St Thomas Elementary Findley and Kyla Wi